20:00 2021 Kovo 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Rusija ir Baltarusija pasirašė tarpvyriausybinį susitarimą dėl bendradarbiavimo Baltarusijos naftos produktų gabenimo ir perkrovimo srityje

  VILNIUS, vasario 20 — Sputnik. Lietuvos susisiekimo ministras Marius Skuodis Baltarusijos sprendimą krovinius iš Klaipėdos uosto perorientuoti į Rusijos uostus pavadino politiniu, praneša TASS, remdamasi Lietuvos žiniasklaida.

  Vasario 19 dieną Maskva ir Minskas pasirašė tarpvyriausybinį susitarimą dėl bendradarbiavimo Baltarusijos naftos produktų, skirtų eksportuoti į trečiąsias šalis per Rusijos jūrų uostus, gabenimo ir perkrovimo srityje. Dokumente numatyta, kad Baltarusijos įmonės 2021–2023 metais Rusijos uostuose perkraus daugiau kaip 9,8 mln. tonų krovinių.

  "Tenka apgailestauti, kad Baltarusijos veiksmai šiuo atveju paremti ne ekonominiais, o politiniais argumentais", — sakė Skuodis.

  Jis taip pat teigė, kad vasariui ir vėlesniam laikotarpiui nėra nominuotų krovinių pervežti Baltarusijos naftos produktus per "Klaipėdos naftos" terminalą. Ministras pridūrė, kad, anot bendrovės, greičiausiai šiais metais baltarusiškų krovinių nebus.

  Tikimasi, kad pirmieji Baltarusijos užsienio prekybos kroviniai bus gabenami per Rusijos jūrų uostus kovo mėnesį.

  Dar praėjusių metų rugpjūtį Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka paskelbė apie galimą prekybos srautų persiorientavimą iš Baltijos uostų. Rugsėjį Rusijos ir Baltarusijos ministrų pirmininkų derybose buvo aptartas naftos srautų perkėlimas iš Lietuvos uostų į Rusijos uostus, tarp jų ir į Ust Lugą. Taip pat rugsėjį Aleksandras Novakas, tuometinis Rusijos Federacijos energetikos ministerijos vadovas, sakė, kad svarstoma galimybė perkelti naftos produktų srautus iš Baltijos uostų į šiaurės vakarų Rusijos uostus (Ust Lugą, Primorską, Vysocką, Sankt Peterburgą). 

  Tuo tarpu "Klaipėdos nafta" gruodžio viduryje pranešė, kad Baltarusijos naftos bendrovės dukterinė įmonė pagal naujas sutartis sustabdė naftos produktų eksportą per Klaipėdą.

  Dar šia tema

  Paaiškėjo, per kokius Rusijos uostus gali būti gabenami Baltarusijos naftos produktai
  Lukašenka pritarė susitarimui dėl naftos produktų perkrovimo Rusijos uostuose
  Ekspertas: Lietuva pati apsunkina situaciją dėl dujų tranzito iš Rusijos
  Tegai:
  nafta, Baltarusija, Rusija, Klaipėdos uostas

  Svarbiausios temos