05:43 2021 Balandžio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1970
 • RUB92.2336
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (635)

  Dabartinis Amerikos prezidentas ir valstybės sekretorius aiškiai parodė, kad jiems rūpi gerinti santykius su savo sąjungininkais, ypač su Berlynu, tačiau praktiškai tai sunku pasiekti, rodo pavyzdys su "Nord Stream-2"

  VILNIUS, vasario 21 — Sputnik. Dabartinė Amerikos administracija norėtų grįžti prie glaudaus bendradarbiavimo su Vokietija, tačiau kliūtimi Vašingtono ir Berlyno santykiuose tapo "Nord Stream-2", rašo Vokietijos laikraštis "Süddeutsche Zeitung".

  Anksčiau paaiškėjo, kad Vokietijos kanclerė Angela Merkel per pokalbį telefonu su JAV prezidentu Džo Baidenu jo inauguracijos proga iškėlė "Nord Stream-2" klausimą.

  Anot straipsnio autoriaus, Baidenas, "keisdamasis maloniais žodžiais" su Merkel, "kelia grėsmę demokratų ir respublikonų sutarimui" dėl dujotiekio projekto iš Rusijos į Vokietiją. Leidinys primena apie dviejų senatorių JAV prezidentui išsiųstą laišką, kuriame raginama neatsisakyti griežtos Trampo administracijos politikos "Nord Stream-2" klausimu. Be to, kol kas neaišku, kokia gali būti JAV prezidento nuolaida, atsižvelgiant į griežtą Berlyno poziciją dėl dujotiekio likimo, pažymi leidinys.

  Tai apibūdina dilemą, su kuria susidūrė Baidenas, pabrėžia medžiagos autorius. Dujotiekis jau seniai kelia ginčus tarp Vokietijos ir JAV. Baidenas ir valstybės sekretorius Entonis Blinkenas aiškiai parodė, kad jiems rūpi gerinti santykius su savo sąjungininkais, ypač su Berlynu. Tačiau pavyzdys su "Nord Stream-2" rodo, kaip praktiškai sunku "perjungti svirtį".

  Nepaisant to, pasak medžiagos autoriaus, Vokietija bet kokiu atveju turėtų pasinaudoti partnerystės su Jungtinėmis Valstijomis šansą, atsiradusį po "Trampo šiurkštumų" eros, tačiau sėkmė labai priklausys nuo to, ar vokiečiai gali pateikti "įdomų pasiūlymą" Baidenui.

  Laikraščio "Handelsblatt" duomenimis, JAV kaip kompromisinį variantą svarsto galimybę laikinai atjungti dujotiekį, jei bus ribojamas Rusijos dujų tranzitas per Ukrainą. Toks pasiūlymas, tvirtina laikraštis, turėtų būti pateiktas iš Berlyno.

  "Nord Stream-2" projektu numatoma nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos nutiesti dvi dujotiekio linijas, kurių bendras pajėgumas sieks 55 milijardus kubinių metrų dujų per metus.

  Jungtinės Valstijos aktyviai priešinasi projektui, norėdamos tiekti Europai savo suskystintas gamtines dujas, taip pat Ukraina ir daugelis kitų Europos šalių. 2019 metų gruodžio mėnesį Vašingtonas įvedė sankcijas dujotiekiui, dėl ko Šveicarijos "Allseas" buvo priversta nutraukti savo darbą projekte. Tuo tarpu Rusija ne kartą pabrėžė, kad dujotiekio statyba atitinka Europos vartotojų interesus ir siekia grynai ekonominių tikslų.

  Vokietija pasisako už dujotiekio užbaigimą ir atmeta vienašališkas ekstrateritorines JAV sankcijas.

  Nord Stream-2
  © Sputnik
  "Nord Stream-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (635)
  Tegai:
  Vokietija, JAV, Džo Baidenas, Nord Stream-2 statyba, Nord Stream-2

  Svarbiausios temos