11:51 2021 Balandžio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1970
 • RUB92.2336
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (637)

  BSH patvirtino, kad gavo prašymą, ir pridūrė, jog jį svarsto. Kol kas nėra paskelbta, kada reguliavimo institucija priims sprendimą dėl paraiškos

  VILNIUS, vasario 22 — Sputnik. "Nord Stream-2" operatorius "Nord Stream 2 AG" pateikė Federalinei laivybos ir hidrografijos tarnybai (BSH) prašymą nedelsiant gauti leidimą tiesti dujotiekį Vokietijos vandenyse, pranešė radijo stotis NDR.

  BSH patvirtino, kad gavo prašymą, ir pridūrė, jog jį svarsto. Kol kas nėra paskelbta, kada reguliavimo institucija priims sprendimą dėl paraiškos.

  Taigi, "Nord Stream 2 AG" atsakė į Vokietijos aplinkosaugos organizacijų — "Deutsche Umwelthilfe" ir Gamtos apsaugos sąjungos — skundą. Jie prieštaravo BSH išduotam leidimui tiesti dujotiekį Vokietijos vandenyse, paaiškindami, kad reguliavimo institucija tariamai neatsižvelgė į argumentus dėl aplinkos ir klimato apsaugos.

  BSH padarė išvadą, kad "Nord Stream-2" atkarpa eina išilgai paukščių draustinio krašto, tačiau kadangi vamzdis yra pakankamai giliai, nustatyta, kad dujotiekis turi mažai įtakos migruojantiems paukščiams. Reguliavimo institucija taip pat pažymėjo, kad statybų srityje jau vyksta aktyvi laivyba.

  Praėjusią savaitę Vokietijos BSH pratęsė leidimą dujotiekiui "Nord Stream-2" iki gegužės 15 dienos.

  "Nord Stream-2" projektu numatoma nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos nutiesti dvi dujotiekio linijas, kurių bendras pajėgumas sieks 55 milijardus kubinių metrų dujų per metus.

  Jungtinės Valstijos aktyviai priešinasi projektui, norėdamos tiekti Europai savo suskystintas gamtines dujas, taip pat Ukraina ir daugelis kitų Europos šalių. 2019 metų gruodžio mėnesį Vašingtonas įvedė sankcijas dujotiekiui, dėl ko Šveicarijos "Allseas" buvo priversta nutraukti savo darbą projekte. Tuo tarpu Rusija ne kartą pabrėžė, kad dujotiekio statyba atitinka Europos vartotojų interesus ir siekia grynai ekonominių tikslų.

  Vokietija pasisako už dujotiekio užbaigimą ir atmeta vienašališkas ekstrateritorines JAV sankcijas.

  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (637)
  Tegai:
  ekonomika, Nord Stream-2, Nord Stream-2 statyba, Nord Stream 2 AG

  Svarbiausios temos