23:14 2021 Vasario 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (593)

  Abiejų šalių užsienio reikalų ministrai pabrėžė, kad dujotiekis sustiprins Rusijos kontrolę dėl dujų tiekimo Europai ir, be to, įtikins Ukrainos visuomenę, kad Vakarams nerūpi jos pačios principai ar Ukrainos saugumas ir klestėjimas

  VILNIUS, vasario 22 — Sputnik. Lenkijos užsienio reikalų ministras Zbignevas Rau ir jo kolega Ukrainoje Dmitrijus Kuleba paragino JAV prezidentą Džo Baideną "nutraukti" "Nord Stream-2" statybą. Jų kreipimasis buvo paskelbtas žurnale "Politico".

  Visų pirma Rau ir Kuleba teigė, kad Rusija savo interesus pasaulyje skatina tiekdama energiją. Pasak ministrų, įgyvendinant projektą Maskvai buvo "leista eiti per toli".

  Jie pabrėžė, kad dujotiekis sustiprins Rusijos kontrolę dėl dujų tiekimo Europai ir, be to, įtikins Ukrainos visuomenę, kad Vakarams nerūpi jos pačios principai ar Ukrainos saugumas ir klestėjimas.

  "Mes raginame JAV prezidentą Džo Baideną naudoti visas jo turimas priemones, kad būtų išvengta projekto pabaigos", — sakoma tekste.

  Rau ir Kuleba yra įsitikinę, kad Vašingtono pozicija yra "kritiškai svarbi įgyvendinant projektą, netgi atsižvelgiant į Vokietijos poziciją, kuri išreiškia paramą projektui".

  "Nord Stream-2" projektu numatoma nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos nutiesti dvi dujotiekio linijas, kurių bendras pajėgumas sieks 55 milijardus kubinių metrų dujų per metus.

  Jungtinės Valstijos aktyviai priešinasi projektui, norėdamos tiekti Europai savo suskystintas gamtines dujas, taip pat Ukraina ir daugelis kitų Europos šalių. 2019 metų gruodžio mėnesį Vašingtonas įvedė sankcijas dujotiekiui, dėl ko Šveicarijos "Allseas" buvo priversta nutraukti savo darbą projekte. Tuo tarpu Rusija ne kartą pabrėžė, kad dujotiekio statyba atitinka Europos vartotojų interesus ir siekia grynai ekonominių tikslų.

  Vokietija pasisako už dujotiekio užbaigimą ir atmeta vienašališkas ekstrateritorines JAV sankcijas.

  Nord Stream-2
  © Sputnik
  "Nord Stream-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (593)
  Tegai:
  JAV, Lenkija, Ukraina, Nord Stream-2

  Svarbiausios temos