16:31 2021 Balandžio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1904
 • RUB91.9588
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (537)

  Planuojama, kad ekspertai pirmiausia atvažiuos birželio – liepos mėnesiais, o po to metų pabaigoje, kad pateiktų rekomendacijas dėl Baltarusijos AE plėtros

  VILNIUS, vasario 23 — Sputnik. Baltarusija šiemet planuoja priimti dvi Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) misijas, pareiškė Branduolinės ir radiacinės saugos departamento (Gosatomnadzor) vadovo pirmasis pavaduotojas Leonidas Dedulis.

  Pasak jo, tarptautinis patikrinimas planuojamas birželio-liepos mėnesiais, tai bus agentūros fizinės apsaugos misija. 2021 m. pabaigoje planuojamas misijos atvykimas, kad įvertintų reguliavimo veiklą.

  "Ekspertai pažymi, kad turime teigiamas praktikas, kurias TATENA gali rekomenduoti kitoms šalims-naujokėms. Mes stengiamės neatsilikti nuo laiko", — pabrėžė Dedulis, jo žodžius cituoja BelTA.

  TATENA ekspertai lankėsi Baltarusijoje 2020 metų vasario 24 — kovo 4 dienomis. Po vizito buvo parengta ataskaita su rekomendacijomis dėl nacionalinės branduolinės energetikos infrastruktūros plėtros.

  2021 m. vasarį Baltarusijos AE (BelAE) lankėsi ENSREG ekspertai. Specialistai vasario 9 ir 10 dienomis dirbo elektrinės aikštelėje, Nacionalinio veiksmų plano pagal streso test7 rezultatus partnerių apžvalgos ribose. Pagal planus, antroji specialistų misija vyks maždaug šių metų gegužės – birželio mėnesiais.

  Ginčas dėl Astravo AE

  Vilnius nuo pat pradžių kritikavo Baltarusiją dėl elektrinės statybos, priekaištaudamas jai dėl "nesaugumo", nepaisant to, kad objektas praėjo visus būtinus ir net papildomus TATENA ir kitų susijusių institucijų patikrinimus. Daugelis ekspertų patvirtino elektrinės saugumą.

  Ilgą laiką Lietuvai nepavykdavo įtikinti kaimynines Baltijos šalis atsisakyti elektros energijos iš BelAE. Rugpjūčio pabaigoje Ryga paskelbė, kad nustos prekiauti elektra su Minsku, jei BelAE pradės veikti, tačiau tuo pat metu Latvija gali tęsti prekybą elektra su trečiosiomis šalimis, naudodama ryšį tarp Latvijos ir Rusijos.

  Anksčiau Baltarusijos energetikos ministerija pareiškė, kad vietoj produktyvaus dialogo Lietuva ir toliau šaukia apie "Astravo AE grėsmę Europai" ir sąmoningai tarptautinėse platformose propaguoja prieš Baltarusiją nukreiptą retoriką.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (537)

  Dar šia tema

  Lietuva įsižeidė dėl Ukrainos "išdavystės", susijusios su BelAE
  Ekspertas papasakojo, kada galima tikėtis BelAE pramoninės eksploatacijos pradžios
  Nausėda paragino suvienyti pastangas kovoje prieš BelAE
  Skvernelis pareiškė, kad nėra duomenų apie elektros energijos srautą į Lietuvą iš BelAE
  Tegai:
  Tarptautinė atominės energijos agentūra (TATENA), Baltarusija, Astravo atominė elektrinė (AE)

  Svarbiausios temos