10:44 2021 Kovo 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Artimiausiu metu respublikoje bus paskelbtas 700 megahercų dažnių, reikalingų 5G ryšiams plėtoti, aukcionas.

  VILNIUS, vasario 23 — Sputnik. Lietuvos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) nutraukė tiesiogines diskusijas su Rusija dėl 3,5 GHz dažnio dažnių. Tai buvo aptarta Seimo Ekonomikos komiteto posėdžio metu.

  RRT direktoriaus pavaduotojas Mindaugas Žilinskas sakė, kad dažnių klausimą planuojama kelti Europos pašto ir ryšių paslaugų administracijų konferencijoje (CEPT).

  "Mes nesiderame su Rusija. Mes tą klausimą pakėlėme į aukščiausią lygį, kokį tik galime ITU (Tarptautinėje telekomunikacijų sąjungoje – BNS) bendrijoje. Tai yra, tą klausimą iškėlėme CEPT ir jis bus pristatytas įgaliotojų konferencijai 2022 metais ir 2023 metais perkeltas į Pasaulinę radijo konferenciją", – sako Žilinskas.

  Ryšių reguliavimo tarnybos vadovas Feliksas Dobrovolskis sakė, kad artimiausiu metu bus paskelbtas 700 megahercų diapazono dažnių aukcionas, reikalingas 5G ryšių plėtrai. Iki aukciono paskelbimo Lietuvos krašto apsaugos ministerija turi priimti ir priimti įstatymus dėl kibernetinio saugumo.

  "Tikimės tą aukcioną paskelbti artimiausiu metu. Netempti į antrą metų pusę – tai tikrai", — sakė jis.

  5G ryšys

  Kai kuriuose Lietuvos miestuose jau veikia telekomunikacijų bendrovės "Telia" stotys, teikiančios 5G ryšį. Asmenys ir įmonės gali nemokamai išbandyti ryšį.

  "Telia" po radijo dažnių aukciono pradės teikti komercines naujos kartos 5G mobiliojo ryšio paslaugas Lietuvoje. Tikimasi, kad tai įvyks šiais metais.

  "Telia 5G" ryšį Lietuvoje jau išbandė daugiau nei tūkstantis žmonių ir kasdien juo naudojasi bent keli šimtai. Vien per pirmą mėnesį sunaudota 20 terabaitų duomenų. Mobiliųjų duomenų atsisiuntimo greitis iki 1,9 gigabito per sekundę, perdavimo greitis iki 200 megabitų per sekundę ir vėlavimas iki dešimties milisekundžių.

  Per ateinančius metus "Telia" planuoja "Ericsson" įranga atnaujinti apie 2000 bazinių stočių Lietuvoje.

  Tuo tarpu Lietuvos politikai ne kartą ragino valdžios institucijas atsisakyti Kinijos 5G įrangos tiekėjų, nes jie tai vertina kaip "grėsmę nacionaliniam saugumui".

  Anksčiau Lietuvos Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas Kiniją šiais metais įvardijo kaip vieną pagrindinių iššūkių ir "grėsmių" respublikai.

  Be to, jis pareiškė, kad Lietuva apribos KLR investicijas į strateginius įrenginius, o Kinijos bendrovių dalyvavimas įgyvendinant 5G ryšius net nebus aptariamas.

  Tegai:
  5G, ryšiai

  Svarbiausios temos