10:34 2021 Kovo 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (599)

  Tuo tarpu Berlynas palaiko dujotiekio „Nord Stream 2“ užbaigimą ir atmeta vienašališkas Vašingtono sankcijas už eksteritorialą

  VILNIUS, vasario 23 — Sputnik. Ukrainos dujų perdavimo sistemos operatorius palaiko naujas sankcijas vamzdžių klojimo laivui "Fortūna", susijusiam su dujotiekio "Nord Stream-2" statybomis, teigiama bendrovės interneto svetainėje.

  Anksčiau JAV į dar vieną sankcijų sąrašą įtraukė vamzdžių klotuvą "Fortūna" ir jo savininką "KVT-RUS", susijusius su "Nord Stream-2" dujotiekio statyba.

  "Vašingtonas paskelbė apie dar vieną sankcijų "Nord Stream-2" etapą. Ukrainos dujų perdavimo sistemos operatorius sveikina tvirtą JAV pasipriešinimą šio pavojingo projekto įgyvendinimui", — sakoma tinklalapyje.

  Pasak bendrovės generalinio direktoriaus Sergejaus Makogono, Kijevo pozicija dėl "Nord Stream-2" "lieka nepakitusi".

  "Mes kiekvieną dieną dirbame tobulindami dujų transportavimo sistemą ir reglamentus, todėl ES klientams siūlomos daugiau patikimumo ir lankstumo garantijų", — cituoja Makogoną spaudos tarnyba.

  Jis taip pat pridūrė, kad Ukrainos dujų perdavimo sistemos operatorius turi laisvų gamtinių dujų tranzito pajėgumų iš Rusijos "tiek, kiek reikia Vokietijai".

  Rusijos Federacija ne kartą pareiškė, kad šis projektas yra komercinis ir naudingas Europai. Vokietija pasisako už dujotiekio užbaigimą ir atmeta vienašališkas ekstrateritorines JAV sankcijas.

  "Nord Stream-2" numato iš Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją nutiesti dvi dujotiekio, kurio bendra galia siekia 55 milijardus kubinių metrų dujų per metus, linijas. Šiam projektui aktyviai priešinasi JAV, kurios savo suskystintas gamtines dujas reklamuoja ES, taip pat Ukraina ir daugybė Europos šalių. JAV 2019 metų gruodžio mėnesį įvedė sankcijas dujotiekiui, dėl ko Šveicarijos bendrovė "Allseas" buvo priversta nutraukti klojimą.

  Darbai pratęsti po metų — 2020 metų gruodžio mėnesį "Fortuna" Vokietijos vandenyse paklojo 2,6 kilometro vamzdžių. Todėl, pasak "Nord Stream AG" (projekto operatoriaus), iš viso jo ilgio 2460 kilometrų liko neužbaigta maždaug 148 kilometrai dujotiekio — 120 kilometrų liko nutiesti Danijos vandenyse ir apie 28 kilometrus Vokietijos. Danijos valdžios institucijos susitarė dėl galimybės priimti klotuvą "Fortuna" nuo sausio 15 dienos, Vokietijos leidimas šiam laivui galioja iki gegužės pabaigos.

  Nord Stream-2
  © Sputnik
  "Nord Stream-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (599)
  Tegai:
  Vokietija, JAV, Ukraina, Nord Stream-2

  Svarbiausios temos