13:09 2021 Balandžio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.2051
 • RUB92.2786
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak "Lietuvos geležinkelių" vadovo, šiam projektui įgyvendinti būtinas Europos Sąjungos finansavimas

  VILNIUS, vasario 25 — Sputnik. Lietuva ir Latvija paragino Europos Sąjungą ir toliau finansuoti "Rail Baltica". Tai buvo aptarta diskusijoje, kurią organizavo Europos Parlamento (EP) Lietuvos biuras.

  "Lietuvos geležinkelių" vadovas Mantas Bartuška pabrėžė, kad bendrovė jau yra paskelbusi tarptautinius "Rail Balticos" viešuosius pirkimus už beveik 500 mln. eurų.

  "Tačiau finansavimą esame gavę tik iki 300 mln. eurų. Europinis finansavimas yra esminis klausimas sėkmingam "Rail Balticos" įgyvendinimui. Mes su partneriais esame pasiruošę projektą įgyvendinti", — sakė bendrovės vadovas.

  Diskusijos metu europarlamentaras iš Rumunijos Marijanas-Žanas Marinesku pažymėjo, kad neprieštarauja "Rail Balticos" finansavimui, jis mano, kad tai geras projektas, bet "ne geriausias Europoje".

  "Jis turėtų būti pastatytas, bet pastatytas su normaliu finansavimu, tai yra vienintelis dalykas", — pridūrė jis.

  Pasak jo, šie 1,4 mlrd. turėtų būti numatyti visiems infrastruktūros projektams ES.

  "Rail Baltica" — geležinkelių infrastruktūros projektas, integruosiantis Baltijos šalis į Europos geležinkelių tinklą. Linija sujungs Helsinkį, Taliną, Pernu, Rygą, Panevėžį, Kauną, Vilnių, Varšuvą.

  Bendras geležinkelio linijos ilgis šalyse siekia 870 kilometrų, iš jų 392 — Lietuvoje. Tikimasi, kad kelias pradės veikti 2026 metais.

  Bendra apskaičiuota projekto suma siekia 5,8 milijardo eurų. Kartais pasirodo informacija, kad kelio tiesimas atsieis daugiau, nei tikėtasi iš pradžių. Atlikus projekto auditą, kurio rezultatus liepos mėnesį paskelbė Europos Audito Rūmai, paaiškėjo rimtų trūkumų, ypač susijusių su investicijų grąža. Visų pirma, ataskaitoje nurodoma, kad prognozuojamas keleivių skaičius neišlaiko kritikos. Be to, neaišku, iš kur bus tie kroviniai, kuriuos planuojama gabenti geležinkeliu.

  Ekspertai ne kartą pabrėžė, kad projektas neturi ekonominės prasmės ir yra reikalingas karinėms reikmėms.

  Dar šia tema

  Lietuva prisijungė prie Trijų jūrų iniciatyvos investicinio fondo
  Latvijos aviacijos muziejus gali būti uždarytas dėl "Rail Baltica"
  Merkel ir Šimonytė aptarė politiką Rusijos ir Baltarusijos atžvilgiu
  Tegai:
  ES, finansavimas, Rail Baltica, Lietuva

  Svarbiausios temos