03:53 2021 Balandžio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.2007
 • RUB92.0836
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Bendrovė taip pat tikisi tapti konkurencingiausiu naftos produktų perdirbimo centru Baltijos regione. Kita vertus, "Klaipėdos nafta" už Norvegijos laivo "Independence" nuomą kasmet moka dešimtis milijonų eurų

  VILNIUS, kovo 1 — Sputnik. Lietuvos bendrovė — naftos ir suskystintų gamtinių dujų terminalų operatorė "Klaipėdos nafta" — šiais metais buvo pripažinta viena iš geriausių santykių su investuotojais bendrovių. Tai pranešė "Klaipėdos naftos" spaudos tarnyba.

  "Nasdaq Baltic Market Awards 2021" apdovanojamos geriausios santykių su investuotojais įmonės, sukūrusios daugiausia pridėtinės vertės akcininkams. Balas apskaičiuojamas atsižvelgiant į skaidrumą, socialinę atsakomybę, informacijos atskleidimą investuotojams ir aktyvų investuotojų bendruomenės bei kitų kapitalo rinkos dalyvių dalyvavimą.

  "Klaipėdos nafta" pateko į dešimtuką. Iš viso buvo pažymėtos 38 įmonės.

  "Klaipėdos naftos" vizija yra tapti didžiausia pasaulyje SGD terminalų operatore ir konkurencingiausiu naftos produktų krovos centru Baltijos regione. Ši ambicija pasiekiama tik laikantis aukščiausių gerosios valdysenos standartų ir gerųjų praktikų. Būtent todėl itin vertiname mums suteiktus aukštus vertinimus valdysenos srityje. Sieksime ir toliau būti patrauklia bendrove, kuriančia vertę tiek investuotojams, tiek ir visiems, kuriems svarbi mūsų veikla", — sakė Darius Šilenskis, įmonės generalinis direktorius.

  Lietuva SGD terminalą pastatė 2014 metais. Valdžia tokį žingsnį pateisino noru atsikratyti Rusijos "Gazprom" "monopolio". Tačiau terminalas respublikai kainuoja brangiai: "Klaipėdos nafta" už nuomą Norvegijai kasmet sumoka 60 mln. eurų. Dažniausiai Lietuva SGD gauna iš Norvegijos ir Rusijos.

  Spalį Lietuvos energetikos ministerijai teko parengti įstatymo projektą, kurio tikslas — sumažinti suskystintų gamtinių dujų (SGD) tiekimo į Klaipėdos terminalą kainą.

  Ekspertai ne kartą pabrėžė, kad Lietuvos valdžios noras atsisakyti Rusijos dujų nėra susijęs su ekonominiu tikslingumu. Be to, pasak Rusijos Nepriklausomos kuro sąjungos viceprezidento Dmitrijaus Gusevo, Lietuva perka Amerikos SGD dėl Vašingtono, kuris nori prastumti savo kurą Europos rinkoje, spaudimo.

  Tegai:
  Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalas, SGD, Klaipėdos uostas

  Svarbiausios temos