10:31 2021 Gegužės 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.2169
 • RUB90.0154
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Ankstesnę degalų siuntą iš JAV Lietuva gavo vasario viduryje. Šį kartą pristatyta 138 tūkst. kubinių metrų dujų

  VILNIUS, kovo 13 — Sputnik. Į Lietuvą atkeliavo didelė suskystintų gamtinių dujų (SGD) siunta iš JAV.

  Ankstyvą šeštadienio rytą į Klaipėdos uostą įplaukė su Maltos vėliava plaukęs tanklaivis "Cool Voyager", praneša "marinetraffic.com". Iš Amerikos Sabin Pass uosto Teksase jis išvyko vasario 26 dieną. Šiuo metu laivas yra prišvartuotas prie Klaipėdos SGD iškrovimui terminalo.

  Pagal terminalo operatoriaus "Klaipėdos nafta" pristatymo grafiką SGD vežėjas į Lietuvą atgabeno 138 tūkstančius kubinių metrų dujų. Ankstesnę SGD partiją iš JAV Lietuva gavo vasario viduryje.

  Lietuva SGD terminalą pastatė 2014 metais. Valdžia tokį žingsnį pateisino noru atsikratyti Rusijos "Gazprom" "monopolio". Tačiau terminalas valstybei kainuoja brangiai: "Klaipėdos nafta" už nuomą Norvegijai kasmet sumoka 60 milijonų eurų. Dažniausiai Lietuva SGD gauna iš Norvegijos ir Rusijos, būna gana retų tiekimų iš JAV.

  Spalį Lietuvos energetikos ministerija turėjo parengti įstatymo projektą, kurio tikslas — sumažinti suskystintų gamtinių dujų (SGD) tiekimo į Klaipėdos terminalą kainą.

  Ekspertai ne kartą pabrėžė, kad Lietuvos valdžios noras atsisakyti rusiškų dujų nėra susijęs su ekonominiu tikslingumu. Be to, pasak Nepriklausomos degalų sąjungos viceprezidento Dmitrijaus Gusevo, Lietuva perka Amerikos SGD, įskaitant spaudimą iš Vašingtono, kuris nori prastumti savo kurą Europos rinkoje.

  Dar šia tema

  Ekspertas: SGD terminalas Lietuvoje gali tik "praryti" biudžeto pinigus
  Aplink "grėsmės": Lietuvos kariškiai pasiskundė "dezinformacija" žiniasklaidoje
  Lietuvos pavyzdžiu: Lenkija paaiškino, kodėl neįmanoma atsisakyti dujų iš Rusijos
  Tegai:
  Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalas, tanklaivis, JAV, SGD, Lietuva

  Svarbiausios temos