00:23 2021 Balandžio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2035
 • RUB91.7527
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (540)

  Be to, antrame atominės elektrinės energijos bloke užbaigtas šilumą išskiriančių konstrukcijų imitatorių įkėlimas į reaktorių

  VILNIUS, kovo 15 — Sputnik. Pirmasis Baltarusijos atominės elektrinės (BelAE) energijos blokas yra prijungtas prie tinklo, pranešė Baltarusijos energetikos ministerija savo Telegram kanale.

  "Sėkmingai baigus ksenono pereinamųjų procesų tyrimus reaktoriaus įrenginyje pirmasis BelAE energetinis blokas kovo 14 dieną buvo prijungtas prie tinklo. Reaktoriaus įrenginys išvestas į nominalų galios lygį", — sakoma pranešime.

  Pagal bandomojo eksploatavimo etapo programą iki balandžio 5 dienos pirmajame energijos bloke planuojama atlikti ir reaktoriaus įrenginio bandymus stacionariu režimu, ir dinaminius bandymus įvairiais galios lygiais su energijos bloko iškrovimu, be kita ko iki nulinio galios lygio.

  Be to, antrajame BelAE energetiniame bloke užbaigtas šilumą išskiriančių konstrukcijų imitatorių įkėlimas į reaktorių. Iš viso į reaktoriaus aktyviąją zoną jų buvo įkelta 163.

  На втором энергоблоке БелАЭС завершена загрузка в реактор имитаторов тепловыделяющих сборок
  Antrajame BelAE energijos bloke užbaigtas šilumą išskiriančių konstrukcijų imitatorių įkėlimas į reaktorių
  "Šilumą išskiriančių konstrukcijų imitatoriai yra tiksli šilumą išskiriančių konstrukcijų kopija, visiškai pakartojanti jų konstrukciją. Eksploatacijos metu jie naudojami vietoj standartinių šilumą išskiriančių konstrukcijų per paleidimo darbus, kad patikrintų reaktoriaus įrenginio projektavimo charakteristikų ir saugos reikalavimų atitikimą", — pažymėjo ministerija.

  Šiuo metu antrame energijos bloke tęsiamas reaktoriaus surinkimas, kad būtų galima paruošti jį tolesniems hidrauliniams bandymams ir pirmojo kontūro sistemų cirkuliaciniam plovimui.

  На втором энергоблоке БелАЭС завершена загрузка в реактор имитаторов тепловыделяющих сборок
  Antrajame BelAE energijos bloke užbaigtas šilumą išskiriančių konstrukcijų imitatorių įkėlimas į reaktorių

  Ginčas dėl BelAE

  Vilnius nuo pat pradžių kritikavo Baltarusiją dėl elektrinės statybos, priekaištaudamas jai dėl "nesaugumo", nors objektas perėjo visus būtinus ir net papildomus TATENA ir kitų susijusių institucijų patikrinimus. Daugelis ekspertų patvirtino elektrinės saugumą.

  Lietuvai gana ilgai nepavykdavo įtikinti kaimyninių Baltijos šalių atsisakyti elektros energijos iš BelAE. Rugpjūčio pabaigoje Ryga paskelbė, kad nustos prekiauti elektra su Minsku, jei BelAE pradės veikti, tačiau tuo pat metu Latvija gali toliau prekiauti elektra su trečiosiomis šalimis naudodama jungtį tarp Latvijos ir Rusijos.

  Anksčiau Baltarusijos energetikos ministerija pareiškė, kad vietoj produktyvaus dialogo Lietuva ir toliau "išpučia BelAE grėsmę Europai" ir sąmoningai tarptautinėse platformose propaguoja prieš Baltarusiją nukreiptą retoriką.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (540)

  Dar šia tema

  Kita stotelė — BelAE: Lietuva kelia isteriją dėl "nepadorios" energijos
  Ekspertas: Lietuvos elitas sprendimus dėl BelAE priima negalvodamas apie šalies ateitį
  Pirmasis BelAE energijos blokas buvo prijungtas prie tinklo po planuojamo išjungimo
  Tegai:
  Astravo atominė elektrinė (AE), Baltarusija

  Svarbiausios temos