06:09 2021 Balandžio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (289)

  Anksčiau Austrijos prezidentas Aleksandras Van der Bellenas sakė, kad antirusiškos sankcijos "kenkia visiems", o ekonominė padėtis dėl to yra "nepatenkinama"

  VILNIUS, kovo 20 — Sputnik. Europa padarė klaidų palaikydama dialogą su Maskva, sakė Europos prekybos ir pramonės rūmų asociacijos prezidentas Christoph Leitl Austrijos leidinio "Kurier" straipsnyje.

  "Santykiai su Rusija pasiekė žemiausią tašką, tačiau yra tikimybė juos atkurti: reikia vėl tiesti tiltus, o ne statyti kliūtis", — įsitikinęs jis.

  Tam Briuselis turėtų palaipsniui silpninti sankcijas, sukurti pasitikėjimo atmosferą, taip pat užmegzti bendradarbiavimą ekonomikos, mokslo ir kultūros srityse. Situacijoje su Ukraina Europos Sąjunga turėtų pasekti Austrijos pavyzdžiu ir išlikti neutrali, mano rūmų pirmininkas.

  Be kita ko, klimato kaitos ir skaitmenizacijos keliami iššūkiai gali būti dėmesio centre, daro išvadą Leitl.

  Anksčiau Austrijos prezidentas Aleksandras Van der Bellenas sakė, kad antirusiškos sankcijos "kenkia visiems", o ekonominė padėtis dėl to yra "nepatenkinama".

  Rusijos ir Vakarų santykiai pablogėjo 2014 metais dėl padėties Ukrainoje ir aplink Krymą. JAV, Europos Sąjunga ir Kanada apkaltino Maskvą kišimusi į Kijevo reikalus ir įvedė jai sankcijas. Rusijoje jie į tai atsakė maisto embargu, šalis pradėjo importo pakeitimo kursą, valdžios atstovai ne kartą pavadino pokalbį sankcijų kalba neproduktyviu.

  Dabar Vakaruose skamba vis daugiau nuomonių apie būtinybę panaikinti ribojančias priemones, kurios labiausiai kenkia tiems, kas jas įveda.

  Temos:
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (289)
  Tegai:
  sankcijos, Europa, Rusija

  Svarbiausios temos