16:22 2021 Balandžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1888
 • RUB91.8152
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (632)

  Jo teigimu, JAV veiksmai dabar nukreipti ne tik prieš Rusiją, bet ir prieš Kiniją, su kuria ekonominiai santykiai yra nepaprastai svarbūs Europos Sąjungai

  VILNIUS, kovo 21 — Sputnik. Vokiečių politologas Aleksandras Raras televizijos kanalo "Rossija 1" eteryje išreiškė abejones, ar JAV galės nuspręsti dėl prekybos karo prieš Vokietiją dėl "Nord Stream-2" dujotiekio.

  "Manau, kad "Nord Stream-2", jei amerikiečiai tai uždraus, tada reikės taikyti sankcijas Vokietijos valstybei ir valstybės struktūroms. <...> Tai jau yra prekybos karas ne prieš įmonę, o prieš pačią Vokietiją. Manau, kad vargu ar amerikiečiai taip elgsis, nors Bidenas yra sunkioje padėtyje, nes jį šantažuoja Kongresas", — sakė jis.

  Be to, politologas išreiškė nuomonę, kad europiečiai supranta, jog jiems neapsimoka dalyvauti agresyvioje tarptautinėje Amerikos lyderio politikoje. Jis pažymėjo, kad JAV veiksmai dabar nukreipti ne tik prieš Rusiją, bet ir prieš Kiniją, su kuria ekonominiai santykiai yra nepaprastai svarbūs Europos Sąjungai.

  Projektas apima dviejų dujotiekio, kurio bendras pajėgumas siekia 55 milijardus kubinių metrų dujų per metus, linijų statybą nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos.

  Šiam projektui aktyviai priešinasi JAV, stumiančios savo suskystintas gamtines dujas į ES, taip pat Ukraina ir kelios Europos šalys, įskaitant Lietuvą. Valstijos 2019 metų gruodžio mėnesį įvedė sankcijas dujotiekiui, dėl ko Šveicarijos "Allseas" buvo priversta nutraukti klojimą

  Rusijos Federacija ne kartą pareiškė, kad šis projektas yra komercinis ir naudingas Europai. Vokietija pasisako už dujotiekio užbaigimą ir atmeta vienašališkas ekstrateritorines JAV sankcijas.

  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (632)
  Tegai:
  JAV, Vokietija, Nord Stream-2

  Svarbiausios temos