15:08 2021 Balandžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1888
 • RUB91.8152
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (632)

  Pabrėžiama, kad JAV valstybės sekretorius teigė, jog Jungtinės Valstijos vis dar laiko projektą "bloga idėja"

  VILNIUS, kovo 29 — Sputnik. Vašingtonas padidins sankcijas įmonėms, dalyvaujančioms dujotiekio "Nord Stream-2" statybose, interviu CNN sakė JAV valstybės sekretorius Entonis Blinkenas.

  Valdininkas pabrėžė, kad Amerika vis dar laiko projektą "bloga idėja".

  "Mums svarbu <...> apie tai pasakyti tiesiogiai savo artimam partneriui — Vokietijai", — pridūrė Blinkenas.

  Kalbėdamas apie santykius su Rusija, Amerikos diplomatijos vadovas teigė, kad Maskvai bus taikomos naujos sankcijos.

  "Mes baigiame elektroninių atakų per "SolarWinds", kišimosi į JAV rinkimus, cheminio ginklo naudojimo bandant nužudyti Aleksejų Navalną, apžvalgą. <...> Bus kaina ir pasekmės", — sakė jis.

  Vašingtonas, siekdamas tiekti savo SGD ES, ne kartą ėmėsi ribojamųjų priemonių prieš "Nord Stream-2" ir įmones, dalyvaujančias jos statybose.

  Savo ruožtu Vokietija pabrėžė, kad Europos Sąjunga yra suinteresuota dujotiekiu, o projektas yra komercinio pobūdžio. "Gazprom" direktorių tarybos vadovas Viktoras Zubkovas sakė, kad "Nord Stream-2" bus baigtas šiais metais.

  Projektas apima dviejų dujotiekio linijų, kurių bendras pajėgumas siekia 55 milijardus kubinių metrų dujų per metus, statybą nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos.

  Šiam projektui aktyviai priešinasi JAV, siekiančios tiekti savo suskystintas gamtines dujas į ES, taip pat Ukraina ir kelios Europos šalys, įskaitant Lietuvą. Valstijos 2019 metų gruodžio mėnesį įvedė sankcijas dujotiekiui, dėl ko Šveicarijos "Allseas" buvo priversta nutraukti savo darbus projekte. Darbai atsinaujino 2020 metų gruodžio mėnesį, kai vamzdžių klojimo laivas "Fortuna" Vokietijos vandenyse paklojo 2,6 kilometro vamzdžius. 

  Kaip pažymėjo "Gazprom" direktorių tarybos vadovas Viktoras Zubkovas, dujotiekis "Nord Stream-2" šiais metais bus baigtas, šiuo metu projektas įgyvendintas 90–92 procentais.

  Rusijos Federacija ne kartą pareiškė, kad šis projektas yra komercinis ir naudingas Europai. Vokietija pasisako už dujotiekio užbaigimą ir atmeta vienašališkas ekstrateritorines JAV sankcijas.

  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (632)
  Tegai:
  Rusija, sankcijos, Nord Stream-2, JAV

  Svarbiausios temos