19:50 2021 Balandžio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1964
 • RUB90.5504
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Pažymima, kad prekybos internetu sektoriaus apyvarta vasarį buvo 83 proc. didesnė negu prieš metus, nedaug mažesnė negu sausį

  VILNIUS, kovo 29 — Sputnik. Mažmeninės prekybos apyvarta vasarį buvo vos 0,1 proc. mažesnė negu prieš metus — tai šiek tiek geresnis rezultatas, negu buvo tikėtasi. Apie tai savo Facebook paskyroje rašė SEB banko ekonomistas Tadas Povilauskas.

  "Gyventojų išlaidos prekėms antrojo karantinu metu sumažėjo nežymiai. Tiesiog pasikeitė vietos, kur jie apsiperka ir tai labiausiai suerzino prekybininkus", — teigia jis.

  Pabrėžiama, kad, kaip ir sausį, akivaizdžiai iš ribojimų naudos gavo parduotuvės, kuriose dominuoja maistas, nes tokių parduotuvių apyvarta vasarį augo dar sparčiau negu sausį.

  Ne maisto prekių parduotuvių apyvartos nuosmukis vasarį siekė apie 7 proc. Didesnis nuosmukis liko tuose sektoriuose, kuriuose daugiau parduotuvių yra prekės centruose ir tos parduotuvės negali atsidaryti — pvz. drabužių.

  Pažymima, kad prekybos internetu sektoriaus apyvarta vasarį buvo 83 proc. didesnė negu prieš metus, nedaug mažesnė negu sausį.

  "Tokį prekybos sektoriaus rezultatą reiktų vertinti teigiamai ypač įvertinus tai, kad Lietuva pagal mažmeninės prekybos pokytį ir atsižvelgus į buvusius ribojimus vasarį vėl bus arčiau ES lyderių", — teigia jis.

  Taip pat jis pažymėjo, kad beveik nėra abejonių, jog kovą metinis mažmeninės prekybos apyvartos pokytis jau bus teigiamas.

  Tegai:
  mažmeninė prekyba, Lietuva, ekonomika, pelnas, pinigai

  Svarbiausios temos