09:12 2021 Balandžio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2046
 • RUB91.3275
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (646)

  Blinkenas anksčiau interviu CNN teigė, kad Vašingtonas dujotiekį laiko "bloga idėja" ir toliau taikys sankcijas įmonėms, dalyvaujančioms dujotiekio statyboje

  VILNIUS, kovo 29 — Sputnik. Vokietijos užsienio reikalų ministerija atsižvelgė į naujausią JAV valstybės sekretoriaus Entonio Blinkeno pareiškimą dėl "Nord Stream-2" dujotiekio, vyriausybės pozicija dėl projekto nepasikeitė, pranešimo metu sakė ministerijos atstovė spaudai Andrėja Zas (Andrea Sasse), praneša RIA Novosti.

  "Mes atkreipėme dėmesį į valstybės sekretoriaus Blinkeno pareiškimą, pateiktą praėjusios savaitės pabaigoje. Kalbant apie mūsų poziciją dėl projekto, tada mūsų pozicija lieka nepakitusi", — sakė ji.

  Blinkenas anksčiau interviu CNN teigė, kad Vašingtonas "Nord Stream-2" laiko "bloga idėja" ir toliau taikys sankcijas įmonėms, dalyvaujančioms dujotiekio statyboje. Anot Blinkeno, "Nord Stream-2" tariamai suteiks Rusijai galimybę "naudoti energiją kaip prievartos priemonę". Pasak JAV valdžios institucijų, dujotiekis neva "pakerta Europos energetinį saugumą".

  "Gazprom" direktorių tarybos vadovas Viktoras Zubkovas praėjusią savaitę Berlyne žurnalistams sakė, kad "Nord Stream-2" bus baigtas šiais metais.

  Projektas apima dviejų dujotiekio linijų, kurių bendras pajėgumas siekia 55 milijardus kubinių metrų dujų per metus, statybą nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos.

  Šiam projektui aktyviai priešinasi JAV, siekiančios tiekti savo suskystintas gamtines dujas į ES, taip pat Ukraina ir kelios Europos šalys, įskaitant Lietuvą. Valstijos 2019 metų gruodžio mėnesį įvedė sankcijas dujotiekiui, dėl ko Šveicarijos "Allseas" buvo priversta nutraukti savo darbus projekte. Darbai atsinaujino 2020 metų gruodžio mėnesį, kai vamzdžių klojimo laivas "Fortuna" Vokietijos vandenyse paklojo 2,6 kilometro vamzdžius. 

  Kaip pažymėjo "Gazprom" direktorių tarybos vadovas Viktoras Zubkovas, dujotiekis "Nord Stream-2" šiais metais bus baigtas, šiuo metu projektas įgyvendintas 90–92 procentais.

  Rusijos Federacija ne kartą pareiškė, kad šis projektas yra komercinis ir naudingas Europai. Vokietija pasisako už dujotiekio užbaigimą ir atmeta vienašališkas ekstrateritorines JAV sankcijas.

  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (646)
  Tegai:
  Nord Stream-2, JAV, Rusija, Vokietija

  Svarbiausios temos