08:22 2021 Balandžio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2046
 • RUB91.3275
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Iki spalio 1-osios gyvūninių maisto produktų eksportas į Britaniją vyks be papildomų reikalavimų, taip, kaip vyko iki jos išstojimo iš ES

  VILNIUS, kovo 30 — Sputnik. Veterinarijos sertifikatų gyvūniniams maisto produktams į Didžiąją Britaniją terminas nukeltas — jų reikės nuo spalio, praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

  Jungtinei Karalystei (JK) oficialiai išstojus iš Europos Sąjungos (ES), nuo sausio 1 d. keitėsi prekių į šią šalį gabenimo tvarka. Nuo balandžio 1 d. buvo planuojama, kad visiems į Britaniją importuojamiems gyvūniniams maisto produktams bus reikalingi veterinarijos sertifikatai, tačiau, siekiant geriau pasiruošti naujovėms, JK laikinai šį reikalavimą nukėlė į spalio 1 d. Pusę metų nukeltas ir kai kurių kitų veterinarijos reikalavimų įsigaliojimas.

  Tad iki spalio 1 d. tokių prekių eksportas į Didžiąją Britaniją vyks be papildomų reikalavimų, taip, kaip vyko iki JK išstojant iš ES.

  Tiesa, VMVT primena, kad įmonės, siekiančios eksportuoti į Didžiąją Britaniją (t. y. Britanijos sala, Normandijos salos ir Meino sala), privalo būti įtrauktos į patvirtintų eksportui į Didžiąją Britaniją įmonių sąrašą.

  Eksporto tvarka šiuo metu

  Veterinarijos sertifikatų britai nuo šių metų sausio 1 d. reikalauja tik gyviems gyvūnams, gyvūnų spermai, kiaušialąstėms ir embrionams bei tiems gyvūninės kilmės maisto produktams, kuriems dėl gyvūnų užkrečiamųjų ligų taikomos papildomos saugos priemonės (pvz. dėl didelio patogeniškumo paukščių gripo).

  Taip pat nuo šių metų sausio 1 d. JK veikia IPAFFS sistema (išankstinio pranešimo apie produktų, gyvūnų, maisto ir pašarų importą į Didžiąją Britaniją sistema), kurios pagalba importuotojas Britanijoje informuoja JK kompetentingą instituciją apie importuojamą produktų siuntą ir jei reikia, siuntai suteikiamas unikalus UNN kodas. Šis kodas nurodomas tik ant anksčiau paminėtų gyvūnų ir jų produktų lydinčių veterinarijos sertifikatų, kurių elektroninė kopija turi būti pateikta importuotojui Didžiojoje Britanijoje.

  Kas keisis nuo spalio 1-osios

  Nuo šių metų spalio 1 dienos atsiranda reikalavimas, kad produktų siuntas lydėtų veterinarijos eksporto sertifikatas, taikomas visiems gyvūninės kilmės maisto produktams.

  Produktų siuntos importuotojas JK kompetentingoms institucijoms apie į Britaniją atvykstančią produktų siuntą turi pranešti per IPAFFS sistemą, o eksportuotojas — pateikti veterinarijos sertifikato elektroninę kopiją importuotojui Britanijoje.

  JK ES pripažįsta kaip vieną vienetą, tad tie patys sertifikatai importui į Britaniją galios visoms ES valstybėms narėms. 

  Tegai:
  ES, eksportas, Didžioji Britanija

  Svarbiausios temos