04:53 2021 Balandžio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (639)

  Lenkija remia NATO ekspansiją ir pasipriešinimą projektui "Nord Stream-2", kad kompensuotų prarastas ES subsidijas, mano politologas Aleksandras Asafovas

  VILNIUS, kovo 30 — Sputnik. Lenkija visomis priemonėmis bando trukdyti "Nord Stream-2" projekto įgyvendinimui, nes mano, kad amerikiečiai už tai jai suteiks gerą nuolaidą SGD, interviu Sputnik radijui pasakė politologas Aleksandras Asafovas.

  "Lenkija jau seniai turi nesutarimų su visa Europos Sąjunga ir įtampą su artimiausiomis kaimynėmis ne tik "Nord Stream-2" klausimu, bet ir dėl daugelio kitų klausimų", — tvirtina politologas.

  Pasak jo, visas reikalas tas, kad Lenkijai pozicija priešintis "Nord Stream-2" yra principinė, nes savo pozicijoje lenkai mato finansinę naudą.

  "Buvo duoti atitinkami pažadai, kad jei jie [lenkai] pasieks ir aktyviai dalyvaus "Nord Stream-2" statybų uždelsime visomis priemonėmis — nuo politinių, diplomatinių iki sankcininių, teisminių, tada Lenkija taps centriniu Europos dujų centru, skatinančiu Amerikos SGD. Pas juos jau keletą metų statomas terminalas Svinoujscyje, ir jie mano, kad amerikiečiai už maksimalų lojalumą jiems suteiks gerą nuolaidą, ir jie gali konkuruoti ir su Vokietija, ir su Austrija, ir apskritai tapti teisingo demokratinio, nors ir brangaus, Amerikos dujų platintoju Europos energetinėje erdvėje", — mano politologas.

  Pasak Asafovo, Lenkija nesidomi santykiais su kaimynais, jai reikia išspręsti savo vidinę problemą su dujomis.

  "Jiems dabar nėra svarbios santykių su kaimynais aplinkybės, nesvarbi reali situacija, jų pačių dujų poreikis ir problemos, kurias jie patyrė šią žiemą. Pusė sostinės — Varšuvos — iki šiol šildoma medžio briketais, nes anglių pramonė buvo uždrausta, o su dujomis pastebimi sunkumai. Nepaisant to, jie tvirtai laikysis savo pozicijos, nes po to, kai 2019 metais Lenkija liko be ES subsidijų, jiems reikia naujų lėšų šaltinių, ir lieka tik palaikyti NATO karinę ekspansiją ir pasipriešinimą "Nord Stream-2", nes kitų aplinkybių gauti galimybę kompensuoti subsidijas nėra. Iš čia išeina daug milijardų baudos "Gazprom" atžvilgiu ir bandymai nubausti laivus, dalyvaujančius "Nord Stream-2" — projekto, kuris iš esmės kenkia Lenkijai planuoti savo ateitį, statyboje", — pareiškė politologas.

  Anksčiau RIA Novosti pranešė, jog Lenkijos valdžia savo registruose rado du laivus, dalyvavusius dujotiekio "Nord Stream-2" statybose, ir uždraudė jiems įplaukti į Lenkijos teritorinius vandenis.

  Šie laivai priklauso vokiečių laivų savininkui, tačiau plaukioja su Lenkijos vėliava. Dabar Lenkija pradėjo vėliavų nuėmimo nuo šių laivų procedūrą.

  Respublikos infrastruktūros viceministras Gžegožas Vitkovskis pažymėjo, kad Lenkijai neidomu, ką jie veža, jei tai nekelia grėsmės Varšuvos ekonominiams interesams. O šie du laivai pastaruoju metu suaktyvino savo darbą "Nord Stream-2" projekte.

  Pasak Vitkovskio, jei nuo penktadienio šie du laivai pasirodys Lenkijos vandenyse, Varšuva gali juos sulaikyti patikrinimams.

  "Nord Stream-2" statybos

  Projektas apima dviejų dujotiekio, kurio bendras pajėgumas siekia 55 milijardus kubinių metrų dujų per metus, linijų statybą nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos.

  Šiam projektui aktyviai priešinasi JAV, stumiančios savo suskystintas gamtines dujas į ES, taip pat Ukraina ir kelios Europos šalys, įskaitant Lietuvą.

  Valstijos 2019 metų gruodžio mėnesį įvedė sankcijas dujotiekiui, dėl ko Šveicarijos "Allseas" buvo priversta nutraukti klojimą

  Darbai atsinaujino 2020 metų gruodžio mėnesį, kai vamzdžių klojimo laivas "Fortuna" Vokietijos vandenyse paklojo 2,6 kilometro vamzdžius. Todėl, pasak "Nord Stream 2 AG" (projekto operatoriaus), sausio pabaigoje liko neužbaigta maždaug 148 kilometrai dujotiekio iš bendro 2460 kilometrų dviejų jo linijų ilgio — 120 kilometrų liko Danijos vandenyse ir apie 28 kilometrus Vokietijos vandenyse.

  Rusijos Federacija ne kartą pareiškė, kad šis projektas yra komercinis ir naudingas Europai. Vokietija pasisako už dujotiekio užbaigimą ir atmeta vienašališkas ekstrateritorines JAV sankcijas.

  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (639)

  Dar šia tema

  EP paragino kovoti su JAV sankcijomis prieš "Nord Stream-2"
  Rusijos URM pasipriešino diskusijai apie "Nord Stream-2" NATO
  "Nord Stream-2" bus baigtas šiais metais, pranešė "Gazprom"
  Tegai:
  JAV, SGD, Nord Stream-2 statyba, Nord Stream-2, Lenkija

  Svarbiausios temos