15:55 2021 Balandžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1888
 • RUB91.8152
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (632)

  Blinkenas anksčiau interviu CNN teigė, kad Vašingtonas "Nord Stream-2" laiko "bloga idėja" ir toliau taikys sankcijas įmonėms, dalyvaujančioms dujotiekio statyboje

  VILNIUS, kovo 30 — Sputnik. "Nord Stream-2" bus baigtas, tačiau JAV ir toliau jį naudos kaip įrankį JAV ir Vokietijos santykiuose, sakė Europos studijų centro Europos ekonomikos sektoriaus vyresnysis mokslo darbuotojas Vladimiras Olenčenka.

  "Net ir nutiesus "Nord Stream-2", esu tuo įsitikinęs — ir jį paleidus, bandymai jį naudoti kaip įrankį JAV ir Vokietijos santykiuose bus tęsiami", — sakė jis naujienų agentūrai "Rossija segodnia".

  Anot jo, Vokietijos kanclerė Angela Merkel į tai reagavo "ne tiek ramiai, kiek dalykiškai".

  Blinkenas anksčiau interviu CNN teigė, kad Vašingtonas "Nord Stream-2" laiko "bloga idėja" ir toliau taikys sankcijas įmonėms, dalyvaujančioms dujotiekio statyboje. Anot Blinkeno, "Nord Stream-2" tariamai suteiks Rusijai galimybę "naudoti energiją kaip prievartos priemonę". Pasak JAV valdžios institucijų, dujotiekis neva "pakerta Europos energetinį saugumą".

  Projektas apima dviejų dujotiekio linijų, kurių bendras pajėgumas siekia 55 milijardus kubinių metrų dujų per metus, statybą nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos.

  Šiam projektui aktyviai priešinasi JAV, siekiančios tiekti savo suskystintas gamtines dujas į ES, taip pat Ukraina ir kelios Europos šalys, įskaitant Lietuvą. Valstijos 2019 metų gruodžio mėnesį įvedė sankcijas dujotiekiui, dėl ko Šveicarijos "Allseas" buvo priversta nutraukti savo darbus projekte. Darbai atsinaujino 2020 metų gruodžio mėnesį, kai vamzdžių klojimo laivas "Fortuna" Vokietijos vandenyse paklojo 2,6 kilometro vamzdžius. 

  Kaip pažymėjo "Gazprom" direktorių tarybos vadovas Viktoras Zubkovas, dujotiekis "Nord Stream-2" šiais metais bus baigtas, šiuo metu projektas įgyvendintas 90–92 procentais.

  Rusijos Federacija ne kartą pareiškė, kad šis projektas yra komercinis ir naudingas Europai. Vokietija pasisako už dujotiekio užbaigimą ir atmeta vienašališkas ekstrateritorines JAV sankcijas.

  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (632)
  Tegai:
  Vokietija, JAV, Antonis Blinkenas, Nord Stream-2

  Svarbiausios temos