11:54 2021 Balandžio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (639)

  Kovo pradžioje "Nord Stream 2 AG" paskelbė, kad po bandymų Kaliningrado srityje "Akademik Čerskij" prisijungs prie "Nord Stream-2" vamzdžių klojimo Danijos vandenyse

  VILNIUS, kovo 31 — Sputnik. Vamzdžių klojimo laivas "Akademik Čerskij" išplaukė į Danijos vandenis, kad pradėtų paruošiamuosius darbus prieš klojant vamzdžius "Nord Stream-2", žurnalistams sakė projekto "Nord Stream 2 AG" spaudos tarnyba, praneša RIA Novosti.

  "Vamzdžių klojimo laivas "Akademik Čerskij" išvyko į išskirtinę Danijos ekonominę zoną, kad pradėtų parengiamuosius darbus prieš klojant vamzdžius", — pranešė bendrovė.

  Kovo pradžioje "Nord Stream 2 AG" paskelbė, kad po bandymų Kaliningrado srityje "Akademik Čerskij" prisijungs prie "Nord Stream-2" vamzdžių klojimo Danijos vandenyse. Rusijos laivas "Fortuna" jau dirba tiesdamas vamzdžius, jis baigia statyti antrąjį dujotiekio atšaką (B line) Danijoje. "Akademik Čerskij" turi atnaujinti pirmojo "Nord Stream-2" atšakos (A line) vamzdžių klojimą.

  Projektas apima dviejų dujotiekio linijų, kurių bendras pajėgumas siekia 55 milijardus kubinių metrų dujų per metus, statybą nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos.

  Šiam projektui aktyviai priešinasi JAV, siekiančios tiekti savo suskystintas gamtines dujas į ES, taip pat Ukraina ir kelios Europos šalys, įskaitant Lietuvą. Valstijos 2019 metų gruodžio mėnesį įvedė sankcijas dujotiekiui, dėl ko Šveicarijos "Allseas" buvo priversta nutraukti savo darbus projekte. Darbai atsinaujino 2020 metų gruodžio mėnesį, kai vamzdžių klojimo laivas "Fortuna" Vokietijos vandenyse paklojo 2,6 kilometro vamzdžius. 

  Kaip pažymėjo "Gazprom" direktorių tarybos vadovas Viktoras Zubkovas, dujotiekis "Nord Stream-2" šiais metais bus baigtas, šiuo metu projektas įgyvendintas 90–92 procentais.

  Rusijos Federacija ne kartą pareiškė, kad šis projektas yra komercinis ir naudingas Europai. Vokietija pasisako už dujotiekio užbaigimą ir atmeta vienašališkas ekstrateritorines JAV sankcijas.

  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (639)
  Tegai:
  Danija, Nord Stream-2, Nord Stream 2 AG

  Svarbiausios temos