06:27 2021 Balandžio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1888
 • RUB91.8152
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Anksčiau Klaipėdos uostas prarado Baltarusijos naftos produktų perkrovimą, jis šiuo metu yra sustabdytas

  VILNIUS, balandžio 1 — Sputnik. Klaipėdos uostui bus sunku rasti pakaitalą baltarusiškoms trąšoms, kurios perkraunamos Lietuvoje, jei Minskas jas nukreips kitur, sakė Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacijos vadovas Vaidotas Šileika, praneša TASS.

  Pasak Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacijos vadovo, Klaipėdoje veikiantis specializuotas birių krovinių terminalas, per kurį perkraunamos trąšos, susidurs su rimtais sunkumais, jei Minskas jas nukreips į kitus uostus, nes didžiąją dalį terminalo krovinių sudaro baltarusiškos trąšos. Taip pat jis pridūrė, kad sunku bus greitai surasti šio konkretaus krovinio pakaitalą.

  Šileika pridūrė, kad kol kas baltarusiškos trąšos keliauja per Klaipėdos uostą, tačiau naftos produktų perkrovimas sustabdytas. Tuo pačiu metu, pasak jo, net pastebėta trąšų perkrovimo apimčių didėjimo tendencija.

  Dar praėjusių metų rugpjūtį Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka paskelbė apie galimą prekybos srautų perorientavimą iš Baltijos šalių uostų.

  Maskva ir Minskas pasirašė tarpvyriausybinį susitarimą dėl bendradarbiavimo gabenant ir perkraunant Baltarusijos naftos produktus per Rusijos jūrų uostus, kurie siunčiami eksportuoti į trečiąsias šalis. Dokumente numatyta, kad Baltarusijos įmonės 2021–2023 metais Rusijos uostuose perkraus daugiau kaip 9,8 mln. tonų krovinių.

  Politikos analitikas Aleksandras Nosovičius interviu Sputnik Lietuva pareiškė, kad Lietuva dabar nepriklauso ne tik nuo Baltarusijos naftos produktų, bet ir nuo Baltarusijos pinigų, kuriuos davė šis tranzitas. Jo nuomone, jei Vilnius tęs šią politiką, jis taip pat praras Baltarusijos kalio trąšų ir kitų produktų, perkraunamų per Klaipėdos uostą, tranzitą.

  Dar šia tema

  Rusija žada Minskui ne didesnes nei Baltijos šalyse naftos produktų perkrovimo kainas
  Paaiškėjo, per kokius Rusijos uostus gali būti gabenami Baltarusijos naftos produktai
  Latvijos vykdomas Rusijos žiniasklaidos persekiojimas kaip pagalbos šauksmas
  Tegai:
  krovinys, Baltarusija, Lietuva

  Svarbiausios temos