06:08 2021 Balandžio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1888
 • RUB91.8152
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  "Klaipėdos naftos" duomenimis, laivas turėtų pristatyti 9,5 tūkst. kubinių metrų dujų. Kitas SGD pristatymas numatytas balandžio 3 dieną

  VILNIUS, balandžio 1 — Sputnik. Į Lietuvą atkeliavo nauja suskystintų gamtinių dujų (SGD) siunta iš Rusijos. Apie tai liudija laivo stebėjimo portalo "Marinetraffic.com" duomenys.

  Tanklaivis "Coral Fungia" praėjusią savaitę paliko Rusijos Vysocko uostą ir, kaip rašoma interneto svetainėje, kovo 29 dieną įplaukė į Klaipėdos uostą. Dujovežis šiuo metu prisišvartavo prie "Independence" terminalo.

  Pagal SGD terminalo "Klaipėdos nafta" operatoriaus grafiką, laivas turėjo pristatyti 9,5 tūkst. kubinių metrų SGD.

  Kitas tanklaivis turi atplaukti balandžio 3 dieną.

  Lietuva SGD terminalą pastatė 2014 metais. Valdžia šį žingsnį pateisino siekiu atsikratyti Rusijos "Gazprom" "monopolio".

  Tačiau terminalas brangiai kainuoja: "Klaipėdos nafta" už nuomą Norvegijai kasmet sumoka 60 milijonų eurų. Dažniausiai Lietuva SGD gauna iš Norvegijos ir Rusijos, retai būna tiekimų ir iš JAV.

  Spalį Lietuvos energetikos ministerijai teko parengti įstatymo projektą, kurio tikslas — sumažinti suskystintų gamtinių dujų (SGD) tiekimo į Klaipėdos terminalą kainą.

  Ekspertai ne kartą pabrėžė, kad Lietuvos valdžios noras atsisakyti Rusijos dujų nėra susijęs su ekonominiu tikslingumu. Be to, pasak Nepriklausomos kuro tiekėjų sąjungos viceprezidento Dmitrijaus Gusevo, Lietuva perka Amerikos SGD dėl Vašingtono, kuris nori tiekti savo kurą Europos rinkoje, spaudimo.

  Dar šia tema

  Lietuvos pavyzdžiu: Lenkija paaiškino, kodėl neįmanoma atsisakyti dujų iš Rusijos
  Ekspertas: SGD terminalas Lietuvoje yra toks pelningas, kad juo beveik nesinaudojama
  JAV paskelbė apie planus padidinti sankcijas prieš "Nord Stream-2"
  Tegai:
  Rusija, SGD, Lietuva

  Svarbiausios temos