00:58 2021 Balandžio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.2051
 • RUB92.2786
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Nuo balandžio 7 dienos Šimkus pakeis dabartinį centrinio banko vadovą Vitą Vasiliauską, kuris šias pareigas ėjo dvi kadencijas

  VILNIUS, balandžio 1 — Sputnik. Seimas pritarė Gedimino Šimkaus paskyrimui į Lietuvos banko valdybos pirmininko postą penkerių metų laikotarpiui. Apie tai pranešė Seimo spaudos tarnyba.

  Nė vienas iš Seimo narių nebalsavo prieš, du žmonės susilaikė.

  "Manome, kad kandidatas į Lietuvos banko pirmininkus yra tinkamas. Jis yra kompetentingas, jis yra apolitiškas ir jis sugebės įgyvendinti mūsų keliamus tikslus jam", — sakė konservatorius Mykolas Majauskas.

  "Kandidato patirtis, dirbant Lietuvos banke, yra įvairiapusė ir ilgametė. Tai nėra žmogus iš šalies — tai žmogus, turintis dešimtmečių patirtį, šiuo metu dirbantis valdybos nario pareigose. Turi tarptautinės patirties", — sakė Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas.

  Praėjusią savaitę prisistatydamas Seimui Šimkus įvardino keturias sritis, kuriose, jo nuomone, būtina veikti ir spręsti kylančius iššūkius ir uždavinius, pirmiausia — Lietuvos finansų sistemos stabilumas ir saugumas. Antru prioritetu Šimkus įvardijo konkurencijos finansų sektoriuje didinimą ir finansinių paslaugų prieinamumo užtikrinimą, finansų rinkos koncentracijos mažinimą.

  Trečias prioritetas, Šimkaus teigimu — modernus ir pažangus Lietuvos bankas: "Skaitmenizacija atveria naujų galimybių veikti efektyviau, mažinti biurokratiją, teikti modernias paslaugas visuomenei".

  Šimkus Lietuvos banke dirba nuo 2012 m. Pernai jis tapo valdybos nariu.

  Nuo balandžio 7 dienos jis taps valdybos pirmininku ir pakeis dabartinį LB vadovą Vitą Vasiliauską.

  Tegai:
  Seimas, Lietuvos bankas

  Svarbiausios temos