02:12 2021 Balandžio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.2051
 • RUB92.2786
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (642)

  Pranešime teigiama, kad šiuo klausimu Prancūzija diskutuoja su Vokietija, jog atrastų bendrą poziciją

  VILNIUS, balandžio 2 — Sputnik. Prancūzija ir Vokietija turi skirtingas pozicijas dėl "Nord Stream-2" projekto ir vykdo diskusijas, kad pasiektų bendrą verdiktą, sakė Prancūzijos užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretorius Klemanas Bonas (Clément Beaune).

  "Kaip prieš metus sakė respublikos prezidentas [Emanuelis Makronas — Sputnik], mes nerimaujame dėl šio projekto, nes jis sukuria priklausomybę nuo Rusijos", — BFMTV kanalo eteryje sakė Bonas.

  Jis pažymėjo, kad Prancūzija šiuo klausimu diskutuoja su Vokietija. "Nes iš pradžių mes turime skirtingas pozicijas, kaip kartais atsitinka Europoje. Ir mes stengiamės rasti bendrą poziciją, kad neatsiskirtume", — pridūrė jis.

  Projektas apima dviejų dujotiekio linijų, kurių bendras pajėgumas siekia 55 milijardus kubinių metrų dujų per metus, statybą nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos.

  Šiam projektui aktyviai priešinasi JAV, siekiančios tiekti savo suskystintas gamtines dujas į ES, taip pat Ukraina ir kelios Europos šalys, įskaitant Lietuvą. Valstijos 2019 metų gruodžio mėnesį įvedė sankcijas dujotiekiui, dėl ko Šveicarijos "Allseas" buvo priversta nutraukti savo darbus projekte. Darbai atsinaujino 2020 metų gruodžio mėnesį, kai vamzdžių klojimo laivas "Fortuna" Vokietijos vandenyse paklojo 2,6 kilometro vamzdžius. 

  Kaip pažymėjo "Gazprom" direktorių tarybos vadovas Viktoras Zubkovas, dujotiekis "Nord Stream-2" šiais metais bus baigtas, šiuo metu projektas įgyvendintas 90–92 procentais.

  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (642)

  Dar šia tema

  Vokietija atmetė aplinkosauginį protestą dėl "Nord Stream-2" statybos
  Pirma per mėnesį: Lietuva gavo SGD partiją iš Rusijos
  Tegai:
  Rusija, Prancūzija, Vokietija, Nord Stream-2

  Svarbiausios temos