00:14 2021 Balandžio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2035
 • RUB91.7527
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Meilūnas teigė, kad kai kurios įmonės jau tvirtai įsitvirtino Lietuvoje, o kai kurios atidarė filialus

  VILNIUS, balandžio 2 — Sputnik. Įmonės iš Baltarusijos aktyviai keliasi į Lietuvą, Seime sakė užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas.

  Pasak jo, kovo pabaigoje 42 Baltarusijos įmonės įsitraukė į relokacijos procesus. Tuo pačiu metu 11 iš jų jau įsikūrė Lietuvoje, o devynios, kurių filialai jau anksčiau buvo įsikūrę Lietuvoje, planuoja tolesnę plėtrą.

  Meilūnas taip pat sakė, kad pernai prekybos apyvarta tarp Lietuvos ir Baltarusijos siekė 1,79 milijardo eurų.

  "Bendras eksportas iš Lietuvos yra daugiau kaip milijardas eurų, tačiau lietuviškos kilmės prekių yra apie 120 mln. eurų vertės. Perspektyviausi trys sektoriai — tekstilė, drabužių bei maisto pramonė", — sakė Meilūnas. 

  Meilūnas taip pat sakė, kad prekybos apyvarta su Ukraina pernai siekė 1,19 milijardo eurų, o perspektyviausi sektoriai eksportui būtų cheminės pramonės produktai, inžinerinės pramonės gaminiai, tekstilės ir drabužių gaminiai.

  Jis taip pat paminėjo Gruziją, su kuria apyvarta siekia 69 milijonus eurų, o perspektyviausios sritys čia yra cheminės pramonės produktai, inžinerinės pramonės gaminiai, drabužių gaminiai.

  Anksčiau įvyko masiškas Baltarusijos IT įmonių perkelimas į Lietuvą. Sprendimas perduoti verslą kaimyninei šaliai yra susijęs su politine situacija Baltarusijoje po prezidento rinkimų 2020 metų rugpjūčio. Kita vertus, Lietuva bando palengvinti Baltarusijos verslo perkėlimo sąlygas, siekdama privilioti aukštos kvalifikacijos specialistus.

  Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) pirmininkė Inga Ruginienė savo ruožtu pasmerkė Lietuvos valdžią, kuri, padėdama Baltarusijos įmonių darbuotojams ir jų šeimoms persikelti į Lietuvą, kartu palieka šimtus žmonių "visuomenės nuošalyje". Taip ji pakomentavo situaciją su "Belorus" sanatorija Druskininkuose.

  LPSK pirmininkė mano, kad ciniškiausia šioje istorijoje yra tai, kad kai kurie valdančiosios daugumos politikai įsigudrina apkaltinti pačius sanatorijos darbuotojus, esą "jie žino, kad dirba režimui, kuris pūdo žmones kalėjimuose, todėl už pasirinkimą dirbti šioje gydymo įstaigoje jie turį sumokėti".

  Interviu Sputnik Lietuva politologas, Politikos ekspertų ir konsultantų asociacijos valdybos narys, MGIMO Politikos teorijos katedros docentas Kirillas Koktyšas pažymėjo, kad IT verslo persikėlimas iš Baltarusijos į Baltijos šalis planavo Vakarai. Jo nuomone, Baltarusijos specialistai ras ne "pasakų vitriną" Baltijos šalyse, o ekonomines ir socialines problemas.

  Dar šia tema

  Pakeisti labai sunku: Lietuvoje atsirado naujų baimių dėl baltarusiškų krovinių
  Prie BelAE prisidėjo tranzitas. Lietuvai "suskaudo" kitoje vietoje
  Bilotaitė patikrino kontrolės sistemą pasienyje su Baltarusija
  Baltarusija planuoja sustiprinti sienos su Lenkija apsaugą
  Tegai:
  Baltarusija, Lietuva

  Svarbiausios temos