00:56 2021 Balandžio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.2051
 • RUB92.2786
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (642)

  Anksčiau "Nord Stream-2" statybų zonoje buvo užfiksuotas padidėjęs užsienio karo laivų aktyvumas. "Nord Stream 2 AG" pareiškė, kad užsienio laivų veiksmai yra provokuojantys ir gali pakenkti dujotiekiui

  VILNIUS, balandžio 4 — Sputnik. Lenkijos specialiųjų tarnybų atstovas išaiškino situaciją su laivynu "Nord Stream-2" klojimo zonoje.

  Šalies žvalgybos tarnybų ministro koordinatoriaus spaudos sekretorius Stanislavas Žarinas Twitter paneigė informaciją apie Lenkijos karinio jūrų laivyno veiklą ir pabrėžė, kad kaltinimai melagingi. Jis pridūrė, kad dujotiekis kelia rimtą grėsmę nacionaliniam saugumui ne tik Varšuvai, bet ir Ukrainai bei Baltijos regiono šalims.

  Anksčiau "Nord Stream-2" statybų zonoje buvo užfiksuotas padidėjęs užsienio karo laivų aktyvumas. "Nord Stream 2 AG" pareiškė, kad užsienio laivų veiksmai yra provokuojantys ir gali pakenkti dujotiekiui. Taip pat tapo žinoma, kad dujotiekio tiesimo zonoje buvo pastebėtas nenustatytas povandeninis laivas.

  "Nord Stream 2 AG" Kingisepp filialo direktorius Andrejus Mininas išreiškė nuomonę, kad "Nord Stream-2" statyboje dalyvaujantiems laivams tenka "aiškiai suplanuotų ir parengtų" provokacijų, kuriose yra ne tik žvejybos laivai, bet ir karo laivai. dalyvauja. Lenkijos ginkluotųjų pajėgų operatyvinė vadovybė reagavo į kaltinimus provokacijomis dėl dujotiekio tiesimo ir patikino, kad šalies ginkluotosios pajėgos nedalyvauja.

  Projektas apima dviejų dujotiekio linijų, kurių bendras pajėgumas siekia 55 milijardus kubinių metrų dujų per metus, statybą nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos.

  Šiam projektui aktyviai priešinasi JAV, siekiančios tiekti savo suskystintas gamtines dujas į ES, taip pat Ukraina ir kelios Europos šalys, įskaitant Lietuvą. Valstijos 2019 metų gruodžio mėnesį įvedė sankcijas dujotiekiui, dėl ko Šveicarijos "Allseas" buvo priversta nutraukti savo darbus projekte. Darbai atsinaujino 2020 metų gruodžio mėnesį, kai vamzdžių klojimo laivas "Fortuna" Vokietijos vandenyse paklojo 2,6 kilometro vamzdžius. 

  Kaip pažymėjo "Gazprom" direktorių tarybos vadovas Viktoras Zubkovas, dujotiekis "Nord Stream-2" šiais metais bus baigtas, šiuo metu projektas įgyvendintas 90–92 procentais.

  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (642)
  Tegai:
  Nord Stream-2, Lenkija

  Svarbiausios temos