20:33 2021 Balandžio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.2046
 • RUB91.3275
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Pagal bendrovės "Klaipėdos nafta" grafiką tanklaivis "Coral Favia" turėjo pristatyti 9,5 tūkst. kubinių metrų dujų. Ankstesnis pristatymas buvo balandžio pradžioje

  VILNIUS, balandžio 4 — Sputnik. Lietuva per savaitę iš Rusijos gavo antrą suskystintų gamtinių dujų (SGD) partiją. Tai liudija laivo sekimo portalo "vesselfinder.com" duomenys.

  Svetainės duomenimis, "Coral Favia" tanklaivis kovo 31 dieną išplaukė iš Vysocko uosto, kuriame yra "Novatek" gamykla. Į klaipėdą jis atvyko šeštadienį.

  Pagal bendrovės "Klaipėdos nafta" grafiką tanklaivis "Coral Favia" turėjo pristatyti 9,5 tūkst. kubinių metrų dujų. Ankstesnis pristatymas buvo balandžio pradžioje.

  Ankstesnė SGD siunta iš Rusijos gauta balandžio 1 dieną. Tada tanklaivis "Coral Fungia" pristatė tokio pat tūrio krovinį.

  Lietuva SGD terminalą pastatė 2014 metais. Valdžia šį žingsnį pateisino siekiu atsikratyti Rusijos "Gazprom" "monopolio".

  Tačiau terminalas brangiai kainuoja: "Klaipėdos nafta" už nuomą Norvegijai kasmet sumoka 60 milijonų eurų. Dažniausiai Lietuva SGD gauna iš Norvegijos ir Rusijos, retai būna tiekimų ir iš JAV.

  Spalį Lietuvos energetikos ministerijai teko parengti įstatymo projektą, kurio tikslas — sumažinti suskystintų gamtinių dujų (SGD) tiekimo į Klaipėdos terminalą kainą.

  Ekspertai ne kartą pabrėžė, kad Lietuvos valdžios noras atsisakyti Rusijos dujų nėra susijęs su ekonominiu tikslingumu. Be to, pasak Nepriklausomos kuro tiekėjų sąjungos viceprezidento Dmitrijaus Gusevo, Lietuva perka Amerikos SGD dėl Vašingtono, kuris nori tiekti savo kurą Europos rinkoje, spaudimo.

  Dar šia tema

  Ekspertas: SGD terminalas Lietuvoje yra toks pelningas, kad juo beveik nesinaudojama
  Ekspertas: Lenkija planuoja tapti pagrindiniu SGD iš JAV centru Europoje
  Tegai:
  SGD, Rusija, Lietuva

  Svarbiausios temos