13:58 2021 Balandžio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Įvertinimą operatoriaus prašymu parengė Kauno technologijos universitetas. Konsultacijos prasidės šią savaitę

  VILNIUS, balandžio 5 — Sputnik. Lietuvos elektros energijos perdavimo sistemos operatorius "Litgrid" surengs viešas konsultacijas, kad įvertintų Lietuvos nacionalinės elektros energetikos sistemos adekvatumo 2025 ir 2030 metams, praneša bendrovės spaudos tarnyba.

  Vertinimą parengė Kauno technologijos universitetas. Konsultacijos vyks balandžio 7–16 dienomis.

  Nacionalinis adekvatumo vertinimas parengtas vadovaujantis Europos Sąjungos energetikos reguliavimo institucijų bendradarbiavimo agentūros ACER 2020 m. spalio 2 d. patvirtintoje Europos išteklių adekvatumo vertinimo metodikoje nurodytu modeliavimo metodu, naudojant elektros gamintojų pateiktą informaciją apie numatomus generuojančių galių pokyčius iki 2030 metų.

  Pasitraukimas iš BRELL

  Lietuva, Latvija ir Estija yra BRELL energijos žiedo dalis kartu su Baltarusija ir Rusija. Baltijos šalys nusprendė atsijungti ir sinchronizuotis su Europos elektros sistema per Lenkiją — per "LitPol Link" ir "Harmony Link" jūrų kabelį. Tai planuojama įgyvendinti iki 2025 metų.

  Lietuvoje noras pasitraukti iš BRELL paaiškinamas noru pasiekti "energetinę nepriklausomybę nuo Rusijos". Tačiau, pasak daugelio ekspertų, atsijungimo nuo BRELL procesas Baltijos šalims bus nepaprastai brangus išteklių ir pinigų prasme, o ateityje taip pat pakenks vartotojų kišenėms, kurioms neišvengiamai kils tarifai.

  Tuo tarpu Maskva tikisi, kad net ir Baltijos šalims palikus BRELL, elektros tiekimas respublikoms bus tęsiamas.

  Interviu Sputnik Lietuva Energetikos ir finansų instituto vyresnysis ekspertas Sergejus Kondratjevas pabrėžė, kad Baltijos šalys kol kas turi pranašumą, kad elektrą galima gauti iš įvairių šaltinių, kurių jos neteks, jei išeis iš BRELL.

  Tegai:
  energetika, elektra, Lietuva

  Svarbiausios temos