20:49 2021 Balandžio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1964
 • RUB90.5504
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Dažniausiai respublika importavo iš Lenkijos ir Vokietijos, o kaimyninė Rusija pagal šį rodiklį pateko į trejetuką

  VILNIUS, balandžio 6 — Sputnik. Pagrindine Lietuvos eksporto partnere 2020 metais tapo Rusija, į kurią šalis tiekė 13 procentų viso eksporto, rodo "Eurostato" agentūros prekybos duomenys.

  Taip pat Lietuva eksportavo prekes į Latviją (devyni procentai), Vokietiją (aštuoni procentai), Lenkiją (šeši procentai), Nyderlandus (penki procentai) ir į kitas šalis (iš viso — 59 procentai).

  Kalbant apie importą, Lietuva daugiausia prekių gavo iš Lenkijos ir Vokietijos (abi — 13 proc.). Be to, respublika importavo iš Rusijos (devyni procentai), Latvijos (aštuoni procentai), Nyderlandų (penki procentai) ir kitų šalių (52 procentai).

  Europos Sąjungai, remiantis eksporto ir importo duomenimis, Rusija buvo tik penkta prekybos partnerė 2020 metais — importas sudarė 6 proc., o eksportas — 4 proc. Savo ruožtu pagrindinė Latvijos prekybos partnerė buvo Lietuva (importas — 17 proc., eksportas — 15 proc.), o Estijos — Suomija (importas — 13 proc., eksportas — 16 proc.).

  Anksčiau Lietuvos statistikos departamentas pranešė, kad pagrindinė respublikos partnerė pagal paslaugų gavimą praėjusių metų ketvirtąjį ketvirtį buvo Vokietija, o Rusija užėmė trečiąją vietą pagal eksportą, tuo tarpu pagal importą tapo antra.

  Tegai:
  eksportas, Lietuva, Rusija

  Svarbiausios temos