23:13 2021 Balandžio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1964
 • RUB90.5504
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  "Klaipėdos naftos" tvarkaraštyje nurodoma, kad laivas turi pristatyti 9,5 tūkst. kubinių metrų degalų

  VILNIUS, balandžio 7 — Sputnik. Per balandžio mėnesį į Lietuvą buvo pristatyta trečioji suskystintų gamtinių dujų (SGD) siunta iš Rusijos. Tai liudija laivo stebėjimo portalo "Marinetraffic.com" duomenys.

  "Coral Fungia" tanklaivis praėjusios savaitės pabaigoje paliko Rusijos Vysocko uostą, kuriame yra "Novatek" gamykla, ir trečiadienio rytą įplaukė į Klaipėdos uostą.

  SGD terminalo "Klaipėdos nafta" operatoriaus grafike pažymėta, kad laivas turi pristatyti 9,5 tūkst. Kubinių metrų degalų.

  Ankstesnė suskystintų gamtinių dujų partija iš Rusijos atvyko į Lietuvą šeštadienį. Kitas SGD pristatymas į respubliką planuojamas pagal grafiką balandžio 10 dieną.

  Vos per mėnesį Lietuva tikisi gauti 185,5 tūkst. kubinių metrų suskystintų gamtinių dujų.

  Lietuva SGD terminalą pastatė 2014 metais. Valdžia šį žingsnį pateisino siekiu atsikratyti Rusijos "Gazprom" "monopolio".

  Tačiau terminalas brangiai kainuoja: "Klaipėdos nafta" už nuomą Norvegijai kasmet sumoka 60 milijonų eurų. Dažniausiai Lietuva SGD gauna iš Norvegijos ir Rusijos, retai būna tiekimų ir iš JAV.

  Spalį Lietuvos energetikos ministerijai teko parengti įstatymo projektą, kurio tikslas — sumažinti suskystintų gamtinių dujų (SGD) tiekimo į Klaipėdos terminalą kainą.

  Ekspertai ne kartą pabrėžė, kad Lietuvos valdžios noras atsisakyti Rusijos dujų nėra susijęs su ekonominiu tikslingumu. Be to, pasak Nepriklausomos kuro tiekėjų sąjungos viceprezidento Dmitrijaus Gusevo, Lietuva perka Amerikos SGD dėl Vašingtono, kuris nori tiekti savo kurą Europos rinkoje, spaudimo.

  Tegai:
  Lietuva, Rusija, suskystintos gamtinės dujos (SGD), SGD terminalas, SGD

  Svarbiausios temos