02:42 2021 Balandžio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.2051
 • RUB92.2786
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Balandžio pradžioje įmonė gavo daugiau nei 3 tūkst. kubinių metrų Norvegijos SGD, kurias pristatė mažos apimties dujovežis

  VILNIUS, balandžio 7 — Sputnik. Į Klaipėdos paskirstymo stotį atvyko penktoji suskystintų gamtinių dujų (SGD) partija, skirta Lenkijos naftos ir dujų įmonei "PGNiG", praneša "Klaipėdos nafta".

  Pažymima, kad per metus "PGNiG" užpildė 327 SGD autocisternas, tai yra 5 856 tonos SGD. Lenkijos įmonė stotimi naudojasi nuo 2020 metų balandžio 1 dienos.

  Šių metų balandžio pradžioje "PGNiG" iš Norvegijos gavo tris tūkstančius kubinių metrų SGD. Jas gabeno mažos apimties SGD dujovežis "Kairos".

  "PGNiG" valdybos pirmininkas Pavelas Majevskis pažymėjo, kad didžiąją dalį šios stoties krovinių, pakrautų į SGD autocisternas, įsigyja klientai iš šiaurės rytų Lenkijos.

  Jis paaiškino, kad, palyginti su atstumu nuo Svinoujscie, kur veikia Lenkijos SGD terminalas, trumpesni maršrutai tarp Klaipėdos ir gavėjų šiaurės rytų Lenkijoje daro didelę įtaką transporto sąnaudoms, taigi ir tiekiamų dujų kainai.

  "SGD naudoja ne tik verslo klientai, jos tiekiamos ir pakartotinio išdujinimo stotims tose vietose, kur nėra dujų tinklo. Mūsų dujų iš Lietuvos taip pat galima įsigyti ir SGD papildymo punktuose, skirtuose sunkiajam kelių transportui", — pasakė jis.

  Iki šiol PGNiG Klaipėdoje iš viso importavo apie 8,4 tūkst. tonų SGD, o tai atitinka apytikriai 127 GWh energijos. Per pirmuosius pilnus įmonės veiklos Klaipėdoje metus 92 proc. dujų buvo pristatyta į Lenkiją, 6 proc. — gavėjams Lietuvoje, o likusi dalis — į Latviją. 

  Tarp partnerių yra "PGNiG Obrót Detaliczny", kuriam SGD krovinius iš Lietuvos gabena "PGNiG" grupei priklausančios "Gas-Trading" autocisternos.

  SGD paskirstymo stotis Klaipėdoje pradėjo veikti 2017 metų pabaigoje. "Klaipėdos naftos" duomenimis, nuo eksploatavimo pradžios buvo iškrautas tūkstantis tanklaivių, iš kurių 300 dujovežių buvo skirti Lenkijos įmonei "PGNiG".

  Bendrovės duomenimis, apie 76 procentus buvo eksportuota į Lenkiją, vidaus vartojimas Lietuvoje sudaro 16 procentų (SGD tiekiamos į dujinimo stotis Druskininkuose ir Viečiūnuose), likusi dalis buvo eksportuota į Latviją ir Estiją.

  SGD terminalas

  Lietuva SGD terminalą pastatė 2014 m. Valdžia šį žingsnį pateisino noru atsikratyti Rusijos "Gazprom" "monopolijos".

  Tačiau terminalas respublikai kainuoja brangiai: "Klaipėdos nafta" už nuomą Norvegijai kasmet sumoka 60 milijonų eurų. Dažniausiai Lietuva SGD gauna iš Norvegijos ir Rusijos, yra gana retų tiekimų iš JAV.

  Spalį Lietuvos energetikos ministerija turėjo parengti įstatymo projektą, kurio tikslas — sumažinti suskystintų gamtinių dujų (SGD) tiekimo į Klaipėdos terminalą kainą.

  Tegai:
  Lietuva, Lenkija, suskystintos gamtinės dujos (SGD), SGD paskirstymo stotis, SGD terminalas, SGD, Klaipėdos uostas

  Svarbiausios temos