20:04 2021 Balandžio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.2046
 • RUB91.3275
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Planuojama, kad bandymų metu bus atjungtos keturios Lietuvos ir Baltarusijos elektros sistemas jungiančios 330 kilovatų linijos

  VILNIUS, balandžio 7 — Sputnik. Baltarusijos elektros sistemos bandymai planuojami balandžio 8 ir 11 dienomis. Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius "Litgrid" įspėjo apie perdavimo pralaidumo sumažėjimą.

  "Dėl bandymų nuo balandžio 8 d. 00:01 iki balandžio 9 d. 00:00 ir nuo balandžio 11 d. 00:01 iki balandžio 12 d. 00:00 Lietuvos laiku bus sumažinti tarpsisteminiai pralaidumai tarp Lietuvos ir Latvijos: nuo 1334 MW iki 1270 MW Latvijos kryptimi ir nuo 1199 MW iki 1149 MW Lietuvos kryptimi", — sakoma operatoriaus pranešime.

  Bandymų metu bus atjungtos keturios Lietuvos ir Baltarusijos elektros sistemas jungiančios 330 kV linijos.

  Lietuvos energetikos sistemos veikimą ir elektros tiekimą šalies gyventojams ir verslui bandymų metu užtikrins turimi rezervai, tarpsisteminės jungtys su Lenkija ir Švedija bei tarpsisteminės linijos su Latvija ir Rusijos Karaliaučiaus sritimi.

  Baltarusijos perdavimo sistemos operatorius yra informavęs Lietuvos, Latvijos ir Estijos operatorius, kad bandymai vykdomi ruošiantis Astravo branduolinės jėgainės eksploatacijai bei numatomai Baltijos šalių desinchronizacijai nuo BRELL.

  Pasitraukimas iš BRELL

  Lietuva, Latvija ir Estija yra BRELL energijos žiedo dalis kartu su Baltarusija ir Rusija. Baltijos šalys nusprendė atsijungti ir sinchronizuotis su Europos elektros sistema per Lenkiją — per "LitPol Link" ir "Harmony Link" jūrų kabelį. Tai planuojama įgyvendinti iki 2025 metų.

  Lietuvoje noras pasitraukti iš BRELL paaiškinamas noru pasiekti "energetinę nepriklausomybę nuo Rusijos". Tačiau, pasak daugelio ekspertų, atsijungimo nuo BRELL procesas Baltijos šalims bus nepaprastai brangus išteklių ir pinigų prasme, o ateityje taip pat pakenks vartotojų kišenėms, kurioms neišvengiamai kils tarifai.

  Tuo tarpu Maskva tikisi, kad net ir Baltijos šalims palikus BRELL, elektros tiekimas respublikoms bus tęsiamas.

  Interviu Sputnik Lietuva Energetikos ir finansų instituto vyresnysis ekspertas Sergejus Kondratjevas pabrėžė, kad Baltijos šalys kol kas turi pranašumą, kad elektrą galima gauti iš įvairių šaltinių, kurių jos neteks, jei išeis iš BRELL.

  Tegai:
  Astravo atominė elektrinė (AE), energetika, BRELL, Baltarusija, Lietuva

  Svarbiausios temos