23:21 2021 Balandžio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1964
 • RUB90.5504
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (632)

  Anksčiau "Politico", remdamasi JAV pareigūnais, pranešė, kad Baltieji rūmai tariasi dėl JAV specialiojo pasiuntinio, kuris vadovautų deryboms dėl dujotiekio statybos, paskyrimo

  VILNIUS, balandžio 8 — Sputnik. Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, komentuodamas galimą JAV specialiojo pasiuntinio "Nord Stream-2" paskyrimą, pažymėjo, kad JAV taiko naujus sankcijų dokumentus: JAV atstovas, matyt, keliaus ir grasins visiems, JAV yra tokia diplomatijos forma, praneša RIA Novosti.

  Kaliningradas
  © Sputnik / Константин Чалабов

  "Girdėjau, kad, matyt, todėl, jog jie nebedalyvauja Atviro dangaus sutartyje, jų rankos atrištos, darbuotojai išlaisvinti, jie paskiria specialų atstovą nutraukti "Nord Stream-2" dujotiekio projektą", — spaudos konferencijoje po derybų su Kazachstano užsienio reikalų ministru sakė jis.

  "Na, tai yra diplomatija — ne šautuvai, o dabar net nauji sankcijų instrumentai", — sakė jis.

  Savo ruožtu Ekonominės politikos ir pramonės, plėtros ir verslumo komiteto pirmininko pavaduotojas Vladimiras Gutenevas teigė, kad naujos JAV Teisingumo departamento sankcijos "Nord Stream-2" dujotiekiui parodys nenorą užmegzti konstruktyvius santykius su Rusija.

  "Mes matome daugybę prielaidų sustiprinti konfrontaciją ir kartais atrodo, kad mūsų pasirengimas sušvelninti derybinę poziciją išprovokuoja kitas šalis imtis naujų žingsnių", — sakė deputatas.

  Jis pabrėžė, kad į bet kokius klausimus, susijusius su Rusijos fiziniais asmenimis, įskaitant sankcijas, būtina pateikti simetrišką atsakymą.

  Gutenevas yra įsitikinęs, kad "Nord Stream-2" projektas bus baigtas.

  "Nord Stream-2" įgyvendinimas priklauso nuo mūsų ir nuo mūsų partnerių politinės valios, visų pirma Vokietijos, kuri vis aktyviau įgyja politinę nepriklausomybę", — apibendrino Valstybės Dūma.

  Anksčiau "Politico", remdamasi JAV pareigūnais, pranešė, kad Baltieji rūmai tariasi dėl JAV specialiojo pasiuntinio, kuris vadovautų deryboms dėl "Nord Stream-2" dujotiekio statybos, paskyrimo.

  Ypatingojo pasiuntinio vaidmuo buvo pasiūlytas artimam JAV prezidento Džo Baideno patarėjui, buvusiam Valstybės departamento specialiajam pasiuntiniui tarptautiniais energetikos klausimais Amosu Hochšteinu, jis dar nepriėmė pasiūlymo.

  Projektas apima dviejų dujotiekio linijų, kurių bendras pajėgumas siekia 55 milijardus kubinių metrų dujų per metus, statybą nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos.

  Šiam projektui aktyviai priešinasi JAV, siekiančios tiekti savo suskystintas gamtines dujas į ES, taip pat Ukraina ir kelios Europos šalys, įskaitant Lietuvą. Valstijos 2019 metų gruodžio mėnesį įvedė sankcijas dujotiekiui, dėl ko Šveicarijos "Allseas" buvo priversta nutraukti savo darbus projekte. Darbai atsinaujino 2020 metų gruodžio mėnesį, kai vamzdžių klojimo laivas "Fortuna" Vokietijos vandenyse paklojo 2,6 kilometro vamzdžius. 

  Kaip pažymėjo "Gazprom" direktorių tarybos vadovas Viktoras Zubkovas, dujotiekis "Nord Stream-2" šiais metais bus baigtas, šiuo metu projektas įgyvendintas 90–92 procentais.

  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (632)
  Tegai:
  sankcijos, JAV, Rusija, Nord Stream-2

  Svarbiausios temos