19:35 2021 Balandžio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1964
 • RUB90.5504
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Amerikos erdvėlaiviai rusiškus variklius naudos iki 2028 metų, nes jie turi sukurtą įrangos atsargą

  VILNIUS, balandžio 8 — Sputnik. Paskutinė RD-180 raketinių variklių partija pagal dabartinę sutartį šiemet bus pristatyta į JAV, sakė "Energomash" generalinis direktorius Igoris Arbuzovas.

  Anksčiau iš oficialios informacijos, esančios vyriausybinių pirkimų svetainėje, tapo žinoma, kad šiemet į JAV bus siunčiami šeši varikliai RD-180.

  Sergejus Lavrovas
  © Sputnik / Пресс-служба МИД РФ

  "Šie varikliai yra paruošti, tačiau koronaviruso pandemija nesuteikia mums galimybės juos eksportuoti į JAV. Mes juos tieksime šiais metais. Jie yra paskutiniai pagal dabartinę sutartį", — interviu RIA Novosti sakė "Energomash" direktorius.

  Pirmame amerikietiškos raketos "Atlas 5" etape naudojamas rusiškas RD-180 variklis. Iš viso "Energomash" daugiau nei 20 metų Amerikos partneriams siuntė 116 variklių, iš kurių 92 jau buvo naudojami.

  Įdomu tai, kad 2019 metais Amerikos Kongresas bandė uždrausti naudoti rusiškus raketų variklius, tačiau paaiškėjo, kad jos pačios pramonė nesugeba pagaminti tokios įrangos.

  RD-180 — skystojo kuro raketų variklis, sukurtas XX amžiaus 10-ajame dešimtmetyje. Rusija taip pat tiekia JAV variklius RD-181 Amerikos raketoms "Antares".

  Tegai:
  variklis, raketa, JAV, Rusija

  Svarbiausios temos