01:15 2021 Balandžio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2035
 • RUB91.7527
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Pabrėžiama, kad pirkimo proceso metu gautas geriausias pasiūlymas pagal nustatytus ekonominio naudingumo kriterijus bus lyginamas su dabartiniu sprendiniu

  VILNIUS, balandžio 8 — Sputnik. Suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalų operatorė AB "Klaipėdos nafta" skelbia konsultaciją su rinkos dalyviais dėl Klaipėdos SGD terminalo laivo-saugyklos su išdujinimo įrenginiu pirkimo, praneša KN spaudos tarnyba.

  Pagal 2018 metų priimtą įstatymą KN privalo užtikrinti SGD terminalo veiklą bent iki 2044 metų. Tuo pačiu, šis įstatymas įpareigoja KN įsigyti ir nuosavybės teise valdyti laivą-saugyklą su išdujinimo įrenginiu, pasirinkus ekonomiškai naudingiausią pasiūlymą iki 2024 metų pabaigos.

  "Klaipėdos SGD terminalas įtvirtino šalies energetinę nepriklausomybę ir atvėrė prieigą prie pasaulinės gamtinių dujų rinkos, pasitarnavo kaip gamtinių dujų kainų spaudimo įrankis regione. Todėl svarbu ir toliau užtikrinti gamtinių dujų importo šaltinių alternatyvą, išlaikyti energetinį saugumą ir nepriklausomumą", — sako energetikos ministras Dainius Kreivys.

  Jo teigimu, Klaipėdos SGD terminalas ateityje atliks svarbų vaidmenį užtikrinant konkurencingą, ilgalaikį ir saugų SGD tiekimą Lietuvai bei regionui, taip pat plėtojant mažos apimties SGD prekybą ir transportavimą jūriniu bei kelių transportu ir taip prisidedant prie žaliosios ekonomikos tikslų

  Pabrėžiama, kad pirkimo proceso metu gautas geriausias pasiūlymas pagal nustatytus ekonominio naudingumo kriterijus bus lyginamas su dabartiniu sprendiniu. Laivui-saugyklai su išdujinimo įrenginiu įsigyti yra užsitikrintas finansavimo mechanizmas, kuriam pritaria Europos Komisija (EK).

  "Užbaigus laivo-saugyklos pasirinkimo procesą, atskirai bus sprendžiamas jos valdymo klausimas: su išorinių ekspertų pagalba ir bendradarbiaudami su Lietuvos institucijomis siekiame išsiaiškinti, koks valdymo modelis būtų optimalus", — teigia KN vadovas.

  Rinkos konsultacijos metu indikacijų pirkimo dokumentų projektams iš rinkos laukiama iki šių metų gegužės 3 dienos. Po rinkos konsultacijos, atsižvelgiant į jos metu gautą informaciją, bus priimtas sprendimas dėl tolimesnių laivo įsigijimo proceso žingsnių.  

  Tegai:
  konkursas, ekonomika, Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalas, Klaipėdos nafta

  Svarbiausios temos