23:32 2021 Gegužės 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.2059
 • RUB89.4671
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1945)

  Kaip pažymėta, dauguma asmenų užsikrečia COVID-19 ne parduotuvėse, o kitose ​​įstaigose

  VILNIUS, balandžio 9 — Sputnik. Didieji prekybos centrai Lietuvoje siūlo papildomas priemones, kaip galėtų būti atverta prekyba, praneša Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija (LNTPA) spaudos tarnyba.

  Beveik keturis mėnesius uždaryti prekybos centrai ir prekybos vietos skaičiuoja nuostolius ir karantino neišgyvenusius nuomininkus. Ieškodami būdų veikti prieš keletą savaičių Vyriausybei prekybos centrai (PC) pristatė beveik dešimtį papildomų saugumo priemonių, kurios mažintų bet kokias viruso rizikas, tačiau ketinimas atidaryti prekybą nuo balandžio 12 dienos buvo atšauktas dėl didelio sergamumo.

  "Prekybos centrai vienareikšmiškai turėtų būti prilyginti prekybos maistu vietoms. Šiandien mes PC leidžiame paslaugas, kur kontaktas trunka valandą ir ilgiau, o draudžiame veikti parduotuvėms, kuriose užtrunkama iki 15 minučių, dirba tik testuoti darbuotojai, o įeiti galima tik su medicininėmis kaukėmis. Taip mes diskriminuojame atskirus verslus, kurie iš tiesų gali užtikrinti saugumą", — sakė LNTPA prezidentas Mindaugas Statulevičius.

  LNTPA ketvirtadienį raštu kreipėsi į Vyriausybę siūlydama tris papildomas priemones PC darbui atnaujinti: nedirbti savaitgaliais, skirti dar didesnį plotą vienam pirkėjui ir uždaryti prekybą pasiekus tam tikrą užsikrėtimų skaičių per parą ar kitus Vyriausybės nustatytus pandeminius rodiklius.

  "Uždarius prekybos centrus savaitgaliais apribotume pagundas atvykti praleisti laisvalaikio ir liktume tik prie tikslingo apsipirkimo. Tokia praktika galioja ir pasiteisino Latvijoje. Taip pat siūlome dvigubinti prekybos plotą vienam lankytojui iki 40 kv.m. bei sutinkame savanoriškai įdiegti sistemas, kurios šviesoforu principu prie įėjimų ir PC interneto svetainėse atvaizduotų, kiek lankytojų yra prekybos vietoje, taip skatinant rinktis lankymosi laikus, kada PC būna mažiau užimti", — pareiškė Statulevičius.

  LNTPA kreipimesi į Vyriausybę taip pat siūloma nustatyti rodiklius, kuriuos pasiekus prekyba būtų atidaroma, o jiems pablogėjus — uždaroma.

  "Pagal dabartinę statistiką, daugiausia užsikrėtimų yra namų ūkiuose, švietimo įstaigose, o prekyboje — užsikrėtimo žiidniai iš daugiau nei trijų šimtų yra vos šeši. Ir jie — tarp darbuotojų. Todėl aiškiai matome, kad virusas daugiausia plinta per skirtingų namų ūkių bendravimą, o ne per dabar atidarytas paslaugas ar prekybos vietas. Todėl prašame Vyriausybės nustatyti kriterijus, kuriuos pasiekus prekybos centrai uždaromi ar atidaromi", — sakė Statulevičius.

  Per pandemiją Lietuvoje buvo nustatyta daugiau nei 224 tūkst. koronaviruso atvejų, mirė 3 660 žmonių.

  Antrasis karantinas Lietuvoje buvo įvestas lapkričio pradžioje ir buvo pratęstas iki balandžio pabaigos. Tačiau nuo balandžio 7 dienos nutarta panaikinti judėjimo tarp savivaldybių apribojimus.

  Anksčiau valdžia nusprendė atidėti prekybos liberalizavimą dėl staigaus infekcijų šuolio.

  Šią savaitę PC laukė leidimo atsidaryti, kurį jiems anksčiau žadėjo nuo balandžio 12 dienos. Tačiau Lietuvos vyriausybė neleido atsidaryti parduotuvėms ir paviljonams prekybos centruose, kurie neturi atskiro įėjimo iš lauko pusės dėl blogėjančios epidemiologinės situacijos. Lietuvos prekybos įmonių asociacijos vadovė Rūta Vainienė Lietuvos valdžios sprendimą atidėti prekybos liberalizavimą laiko šokiruojamu. Anot jos, po dviejų parduotuvių atidarymo etapų epidemiologai įvertino, kad tai nepablogino epidemiologinės padėties.

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1945)

  Dar šia tema

  Papasakota, kaip pasikeitė mobilumas Vilniuje pirmojo ir antrojo karantino metu
  Lietuvoje per parą nustatyti 1155 nauji COVID-19 atvejai, padaugėjo mirčių
  SAM praneša apie malonesnes profilaktinių tyrimų procedūras mobiliuosiuose punktuose
  Tegai:
  koronavirusas, Vyriausybė, karantinas, Lietuva, prekybos centras

  Svarbiausios temos