21:42 2021 Gegužės 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.2059
 • RUB89.4671
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Ginčas kilo po to, kai uosto direkcija atsisakė dalies sutartyje numatytų darbų ir medžiagų

  VILNIUS, balandžio 14 — Sputnik. Lietuvos apeliacinis teismas įpareigojo Klaipėdos uosto direkciją grąžinti Latvijos statybos bendrovei "BMGS" 175,6 tūkstančio eurų nuostolio ir sumokėti aštuonis procentus palūkanų.

  Teismo sprendime teigiama, kad neteisėti uosto direkcijos veiksmai lėmė vienašališką sutarties pakeitimą, atsisakant dalies sutartyje numatytų darbų ir medžiagų, reikalingų jiems įgyvendinti.

  Teisėjų kolegija nusprendė, kad BMGS įrodė žalos mastą ir ryšį tarp neteisėtų uosto administracijos veiksmų ir šios žalos.

  Taip pat teismas įpareigojo atlyginti beveik 17 tūkstančių eurų Latvijos bendrovės patirtų teisminių išlaidų.

  Šalių ginčas kilo po to, kai Klaipėdos uostas atsisakė 2016 metų liepos 5 dieną pasirašytos 14,952 milijono eurų vertės sutarties dalies. Sutartyje buvo numatyti tokie darbų tipai kaip deflektorių ir švartavimosi atramų montavimas.

  2017 metis BMGS kreipėsi į teismą dėl žalos ir paskolos palūkanų atlyginimo. Tuomet byla buvo nagrinėjama Apeliaciniame teisme, kuris nusprendė, kad Klaipėdos uosto direkcijos sprendimas yra teisėtas, tačiau vėliau Lietuvos Aukščiausiasis Teismas šį sprendimą panaikino. Vėliau bylą dar kartą peržiūrėjo Apeliacinis teismas.

  Tegai:
  Latvija, Klaipėdos uostas

  Svarbiausios temos