21:49 2021 Gegužės 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.2059
 • RUB89.4671
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (659)

  Procesas paspartėjo po to, kai "Akademik Čerskij" vamzdžių klojimo laivas prisijungė prie Baltijos jūros dujotiekio statybos

  VILNIUS, balandžio 16 — Sputnik. Vokietija galės gauti dujas per "Nord Stream-2" ne vėliau kaip iki 2021 metų vasaros, sakė Rusijos Valstybės Dūmos energetikos komiteto vadovas, parlamentinės grupės ryšiams su Vokietijos Bundestagu koordinatorius Pavelas Zavalnas, praneša RIA Novosti.

  "Viskas veda į tai, kad visus darbus turime baigti ne vėliau kaip vasarą", — sakė jis per Valstybės Dūmos deputatų susitikimą su kolegomis iš Bundestago.

  Anot jo, yra tikimybė, kad abi dujotiekio "stygos" bus klojamos birželį, jei nesikiš užsienio laivai: tokių precedentų jau buvo.

  "Yra vilties, kad Vokietija šiuo vamzdynu gali gauti pirmąsias dujas", — užbaigė jis.

  "Nord Stream-2" numato dviejų dujotiekio linijų, kurių bendras pajėgumas siekia 55 milijardus kubinių metrų dujų per metus, statybą nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos.

  Šiam projektui aktyviai priešinasi JAV, siekiančios tiekti savo suskystintas gamtines dujas į ES, taip pat Ukraina ir kelios Europos šalys, įskaitant Lietuvą.

  Jungtinės Valstijos 2019 metų gruodį įvedė sankcijas dujotiekiui. Vokietijos Federacinė Respublika remia dujotiekio užbaigimą ir pasisako prieš vienašališkas JAV ekstrateritorines sankcijas.

  Nord Stream-2
  © Sputnik
  "Nord Stream-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (659)
  Tegai:
  Nord Stream-2, Rusija

  Svarbiausios temos