09:27 2021 Gegužės 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.2169
 • RUB90.0154
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1946)

  Pasak valstybės vadovo, tie, kurie turėtų dalyvauti rengiant šio fondo politiką ir paskirstymą, jame nedalyvauja arba beveik nedalyvauja, o tai yra nepriimtina praktika

  VILNIUS, balandžio 16 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė, kad vyriausybė rengia ekonomikos gaivinomo planą "už uždarų durų". Apie tai praneša "RuBaltic.ru".

  Pasak valstybės vadovo, tie, kurie turėtų dalyvauti rengiant šio fondo politiką ir paskirstymą, jame nedalyvauja arba beveik nedalyvauja.

  "Iš esmės, tai yra labai nepriimtina praktika, nes po to socialiniai partneriai, aukštosios mokyklos — visi kiti, kurie buvo neįtraukti, turės visišką, šimtaprocentinį pagrindą kritikuoti šitą dokumentą", — sakė jis.

  Nauseda pridūrė, jog dar viena matoma problema — Europos institucijų atsiliepimai apie Lietuvos pasirengimą.

  "Trūksta konkretumo, trūksta prioritetų, juo labiau, kad specialistai ten gali lyginti, kokius dokumentus atsiunčia kitos valstybės. Ir, deja, šitoje vietoje mes, švelniai tariant, nespindime", — pareiškė valstybės vadovas.

  Savo ruožtu ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė teigė, kad Europos Komisija (EK) priekaištų Vyriausybės parengtam planui neturi.

  "Nežinau, su kuo kalbėjo prezidentas europinėse institucijose, neturiu supratimo", — pareiškė ji.

  Ministrė pirmininkė pažymėjo, kad nusivylimas parengtu planu galėjo kilti dėl praėjusios kadencijos Vyriausybės sukeltų nepagrįstų lūkesčių.

  Balandžio pabaigoje Lietuva turi pateikti Europos Komisijai ekonomikos gaivinimo planą. Anksčiau Nausėda pabrėžė, kad dokumentą reikia parengti profesionaliai, orientuotis į struktūrines reformas ir kiek įmanoma derinti su savivaldybėmis, universitetais ir kitais socialiniais partneriais.

  Antrasis karantinas respublikoje įvestas nuo lapkričio pradžios. Šalies valdžia jį pratęsė iki vasaros pradžios. Tuo tarpu buvo nuspręsta sušvelninti kai kuriuos apribojimus, numatant išimtis asmenims, turintiems imunitetą COVID-19. Tarp jų persirgę COVID-19, kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu PGR testu arba antigeno testu, taip pat žmonės, kurie gavo vakciną nuo COVID-19, užregistruotą EVA.

  Naujausiais duomenimis, Lietuvoje iš viso nustatyta daugiau nei 231 tūkst. koronaviruso atvejų, mirė daugiau nei 3,7 tūkstančio žmonių.

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1946)

  Dar šia tema

  Karantinas Lietuvoje pratęstas iki vasaros pradžios: ką reikia žinoti apie apribojimus
  PSO papasakojo apie europiečių mirštamumą nuo COVID: 160 žmonių per minutę
  "Sputnik V" yra veiksmingas ir gyvūnų vakcinacijai, pareiškė Gincburgas
  Tegai:
  ekonomika, Ingrida Šimonytė, Gitanas Nausėda, Lietuva

  Svarbiausios temos