23:02 2021 Gegužės 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.2059
 • RUB89.4671
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Dabar vyksta rinkos konsultacijų procesas. Manoma, kad po jų šalys pasirašys atitinkamą operatorių susitarimą

  VILNIUS, balandžio 27 — Sputnik. Lietuvos ir Lenkijos dujų perdavimo sistemos operatoriai ("Amber Grid" ir "Gaz-System") planuoja sujungti savo dujų perdavimo sistemas. Apie tai pranešė Lenkijos bendrovės spaudos tarnyba.

  Operatoriai ketina sudaryti tarp operatorių susitarimą dėl "SANTAKA" jungties, kuri sujungs Lenkijos ir Lietuvos gamtinių dujų perdavimo sistemas pastačius naują tarpvalstybinį dujotiekį. Dabar vyksta rinkos konsultacijų procesas. Po jų įmonės analizuos surinktus duomenis ir, sudarydamos minėtą susitarimą, atsižvelgs į interneto vartotojų komentarus.

  Planuojama, kad GIPL dujotiekis bus baigtas iki 2021 metų pabaigos. Tai susies Baltijos šalių ir Suomijos dujų rinkas su ES sistema.

  Bendros investicijos į šį projektą siekia apie 500 milijonų eurų, o Europos Sąjunga finansuoja iki 60 procentų. Kartu su "Amber Grid" ją įgyvendina Lenkijos bendrovė "Gaz-System".

  GIPL tiltas per metus Baltijos šalių kryptimi galės gabenti iki 27 teravatvalandžių dujų, o Lenkijos kryptimi — iki 21 teravatvalandės per metus. Taip pat planuojama, kad Baltijos šalių dujų rinkos taps bendros Europos Sąjungos dujų rinkos dalimi.

  Interviu Sputnik Lietuva Nacionalinės energetikos instituto generalinio direktoriaus pavaduotojas Aleksandras Frolovas teigė, kad dujotiekio tiesimas nesiekia jokių ekonominių tikslų. Pasak eksperto, Lenkija gali pasinaudoti tokio projekto įgyvendinimu. Tačiau politinė Vilniaus valia neturi jokio ryšio su Lietuvos vartotojų interesais.

  Dar šia tema

  Pradedamas paskutinis GIPL dujotiekio statybų etapas
  Klaipėdoje stabdoma SGD terminalo veikla
  Lietuva užsibrėžė iki 2030 metų šiltnamio dujų sumažinti trečdaliu
  Tegai:
  dujos, dujotiekis, Lenkija, Lietuva

  Svarbiausios temos