17:15 2021 Gegužės 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.2059
 • RUB89.4671
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (659)

  Jo teigimu, aplink dujotiekį vyksta daugybė pokalbių, kurie pirmiausia susiję su bandymais nesąžiningai konkuruoti Europos rinkoje

  VILNIUS, balandžio 29 — Sputnik. Apie "Nord Stream-2" projektą vyksta daug spekuliacijų, tačiau tai yra nesąžiningos konkurencijos bandymas, sakė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, praneša RIA Novosti.

  Ketvirtadienį valstybės vadovas per vaizdo konferenciją rengs susitikimą su Prancūzijos verslo bendruomenės atstovais.

  "Taip pat vykdomi reikšmingi bendri projektai, na, mano manymu, jie yra žinomi visame pasaulyje, pavyzdžiui, suskystintų gamtinių dujų "Jamal SGD" ir "Arctic SGD-2" gamyklų statyba, taip pat "Nord Stream-2" klojimas. Mes žinome, kad, deja, aplink šį projektą yra daug įvairių politinių spekuliacijų, tačiau noriu dar kartą pabrėžti, kad tai yra grynai ekonominis projektas, neturintis nieko bendro su dabartine politine situacija", — sakė Putinas.

  "Taip, aplink dujotiekį vyksta daugybė pokalbių, kurie, mano nuomone, pirmiausia susiję su bandymais nesąžiningai konkuruoti Europos rinkoje. Na, žinoma, naudojamos įvairios politinės jėgos, kurios mano, kad elektra paimama tiesiogiai iš elektros lizdo, bet kaip ten būna, niekas nesigilina", — pridūrė Rusijos Federacijos prezidentas.

  Putinas prisiminė klasikinį rašytoją Michailą Saltykovą-Ščedriną, kuris buvo sukūręs personažą — generolą, atsidūrusį miške. "Ir jis siuntė savo bandelių užsakymą, jis tikėjo, kad ant medžių auga kruasanai ir bandelės. Mano nuomone, kai kurios politinės jėgos mano, kad elektra taip pat imama tiesiog iš lizdo", — sakė prezidentas.

  "Tikiuosi, kad mes tai įveiksime, įveiksime šiuos sunkumus", — pridūrė Putinas.

  "Nord Stream-2" projektu numatoma nutiesti dvi dujotiekio linijas, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų per metus, nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos.

  JAV siekia tiekti savo suskystintas dujas į Europą ir jau seniai bandė užkirsti kelią Rusijos dujotiekio užbaigimui. 2019 metų gruodžio mėnesį Vašingtonas įvedė sankcijas įmonėms, dalyvaujančioms statybose, o po to Šveicarijos bendrovė "Allseas" nutraukė savo darbus projekte.

  Po metų darbai buvo atnaujinti, dalyvavo laivai, atplaukę iš Rusijos. Pasak projekto operatoriaus "Nord Stream 2 AG", dar reikia nutiesti 121 iš 2 460 kilometrų dujotiekio.

  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (659)
  Tegai:
  Europa, Nord Stream-2, Vladimiras Putinas

  Svarbiausios temos