16:24 2021 Gegužės 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.2060
 • RUB89.8825
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Dujovežis "LNG Fukurokuju" Klaipėdos uoste lankysis pirmą kartą, kaip ir pirmą kartą į Lietuvą atgabens krovinį iš Egipto

  VILNIUS, gegužės 4 — Sputnik. Klaipėdos suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminale laukiama pirmojo istorijoje SGD krovinio iš Egipto, Idku gamtinių dujų skystinimo gamyklos, praneša "Klaipėdos nafta".

  Bendrovės duomenimis, dujovežis "LNG Fukurokuju" atgabena apie 138 tūkst. kubinių metrų SGD.

  Manoma, kad krovinį iš Egipto SGD terminalas gaus gegužės 7 dieną. Dujovežis "LNG Fukurokuju" Klaipėdos uoste lankysis pirmą kartą, kaip ir pirmą kartą į Lietuvą atgabens krovinį iš Egipto.

  Iki šių metų spalio 1 dienos SGD terminale, skaičiuojant su "LNG Fukurokuju", laukiama dar 13 dujovežių.

  Lietuva SGD terminalą pastatė 2014 metais. Valdžia tokį žingsnį pateisino noru atsikratyti Rusijos "Gazprom" "monopolijos".

  Tačiau terminalas respublikai kainuoja brangiai: "Klaipėdos nafta" už nuomą kasmet sumoka Norvegijai 60 milijonų eurų. Dažniausiai Lietuva SGD gauna iš Norvegijos ir Rusijos, yra gana retų tiekimų iš JAV.

  Spalį Lietuvos energetikos ministerija turėjo parengti įstatymo projektą, kurio tikslas — sumažinti suskystintų gamtinių dujų (SGD) tiekimo į Klaipėdos terminalą kainą.

  Dar šia tema

  Klaipėdos SGD terminalo operatorius pradėjo skirstyti pajėgumus
  Klaipėdoje stabdoma SGD terminalo veikla
  Po Baltarusijos krovinių praradimo augo SGD terminalo operatoriaus nuostoliai 
  Tegai:
  Egiptas, SGD, Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalas

  Svarbiausios temos