18:25 2018 Kovo 21
Vilnius-1°C
Tiesioginis eteris
  Žaislinis Porsche 911 Carrera. Archyvinė nuotrauka

  Diplomatu apsimetęs vairuotojas pamėgino patekti į Lietuvą be eilės

  © Фото: pixabay.com
  Įvykiai
  Gauti trumpą nuorodą
  93 0 0

  "Porsche" vairuotojas pasieniečiams pateikė fantazijos dokumentą, suteikianti jam teisę per valstybės sieną vykti be eilės.

  VILNIUS, geg 23 – Sputnik. "Porsche" automobilį vairavęs rusas į Lietuvą pamėgino patekti be eilės apsimetęs diplomatu – Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnams jis pateikė neegzistuojantį fantazijos dokumentą.

  Penktadienį Panemunės pasienio kontrolės punkte dirbę Pagėgių rinktinės Bardinų užkardos pasieniečiai užfiksavo nekasdieninį vaizdą – automobilio "Porsche 911 Carrera" vairuotojas apvažiavo dešimtį leidimo iš Rusijos Kalingrado srities įvažiuoti į Lietuvą laukusių mašinų ir sustojo patikros zonoje, pranešė valstybės sienos apsaugos tarnyba. 

  Paaiškėjo, kad transporto priemonę rusiškais registracijos numeriais vairavo 50 metų Rusijos pilietis. Vyro pasas bei transporto priemonės registracijos liudijimas buvo tvarkingi. Pasieniečiams paprašius papildomų dokumentų, suteikiančių jam teisę per valstybės sieną vykti be eilės, vairuotojas ištiesė knygelę su anglišku užrašu "International Human Rights Defence Committee Diplomatic Passport".

  VSAT pareigūnai greitai išsiaiškino, kad toks "diplomatinis pasas" tėra vadinamasis fantazijos dokumentas. Tokius oficialiai neegzistuojančio pavyzdžio blankus įvairūs sukčiai pardavinėja lengvatikiams teigdami, jog šie dokumentai jų savininkams suteikia privilegijų.

  Vietoje kelionės į Lietuvą be eilės Rusijos piliečiui VSAT pareigūnai surašė administracinio teisės pažeidimo protokolą už Pasienio kontrolės punktų veiklos taisyklių pažeidimą. Užsieniečiui skirta 21 euro bauda, fantazijos dokumentas iš vairuotojo paimtas.

  Atlikus visus formalumus Rusijos pilietis atsisakė savo planų važiuoti į Lietuvą ir automobiliu grįžo į Kaliningrado sritį.

  Tokių fantazijos dokumentais apsirūpinusių užsieniečių pasieniečiai yra nustatę ir anksčiau. Tarp tokių atvejų jau būta ir "vairuotojų pažymėjimų", ir diplomatinę nepriklausomybę "suteikiančių" popierių, ir pasaulio piliečių "pasų".

  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos