11:06 2019 Kovo 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1387
 • RUB72.5435
  Pinigai ir antrankiai. Archyvinė nuotrauka

  Nuteistasis iš Šiaulių rajono gyventojos išviliojo tūkstantį eurų

  © Photo: Depositphotos
  Įvykiai
  Gauti trumpą nuorodą
  9311

  Vyras su nukentėjusiąja susipažino vieno televizijos kanalo pažinčių portale ir sužavėjęs ją ne kartą įkalbėjo pervesti pinigų neva jo advokatui, o vėliau, matydamas moters gerumą, paprašė jos suteikti elektroninės bankininkystės prisijungimo duomenis.

  VILNIUS, rug 19 — Sputnik. 23 metų M.P., kalintis Kybartų pataisos namuose, vėl bus teisiamas — jis iš vienišos Šiaulių rajono gyventojos apgaule išviliojo daugiau nei 1 tūkstantį eurų. Jam pareikšti įtarimai dėl sukčiavimo ir neteisėto elektroninės mokėjimo priemonės ar jos duomenų panaudojimo, praneša BNS

  Tyrimo duomenimis, M.P. su nukentėjusiąja susipažino vieno televizijos kanalo pažinčių portale. Su moterimi pradėjęs bendrauti telefonu, jis prisipažino, kad atlieka laisvės atėmimo bausmę ir jam reikėtų finansinės paramos greitesniam išėjimui į laisvę.

  Sužavėjęs moterį, kaltinamasis ne kartą įkalbėjo ją pervesti pinigų neva jo advokatui. Iš tikrųjų moteriai nurodytos sąskaitos buvo jo draugų, tačiau atlikdama pavedimus moteris nė nenutuokė apie klastą, pranešė prokuratūra.

  Kad padėtų naujajam draugui, moteris savo vardu paėmė ir paskolą. Dar vėliau M.P., matydamas moters gerumą, paprašė jos suteikti elektroninės bankininkystės prisijungimo duomenis, kurie leido jam pačiam vykdyti įvairias finansines operacijas.

  Nustatyta, kad vyras net 45 kartus inicijavo finansines operacijas, kurių metu iš nukentėjusiosios sąskaitos į kitas buvo pervedamos sumos nuo 15 iki 500 eurų. Be to M.P. per vieną internetinę svetainę sudarė paskolos sutartį, kurią nuolat papildydavo, taip sukaupdamas daugiau nei tūkstančio eurų skolą.

  Tik praėjus nemažai laiko ir nutrūkus bendravimui su naujuoju draugu, moteris suabejojo ir kreipėsi į policiją.

  Kaltinamasis savo kaltę pripažino.

  Šiaulių apylinkės teismui pripažinus jį kaltu sukčiavus ir neteisėtai naudojus elektroninę mokėjimo priemonę ar jos duomenis, jam gresia laisvės atėmimas iki 6 metų.

  Svarbiausios temos