12:03 2021 Sausio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Įvykiai
  Gauti trumpą nuorodą
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (376)
  34

  Marijampolės gyvantojas norėjo įvežti į Lietuvą pavogtus Vokietijoje vilkiką su puspriekabę ir prabangų visureigį.

  VILNIUS, rug 23 — Sputnik. Kalvarijos užkardos pasieniečiai sulaikė ką tik iš Lenkijos į Lietuvą įvažiavusį marijampoliečio vairuotą vilkiką. Paaiškėjo, kad ir ši sunkiasvorė transporto priemonė, ir jos puspriekabė, ir joje gabentas naujas visureigis "Mercedes Benz GL 63 AMG" yra pavogti Vokietijoje, pranešė valstybės sienos apsaugos tarnyba.

  Ketvirtadienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Varėnos rinktinės Kalvarijos užkardos pasieniečiai kelyje Suvalkai — Marijampolė ties Kalvarijos savivaldybės Salaperaugio kaimu  sustabdė patikrinti ką tik iš Lenkijos įvažiavusį vilkiką "DAF" su puspriekabe "Schmitz".

  Vilkiką, pažymėtą lietuviškais numeriais, vairavęs 39 metų marijampolietis VSAT pareigūnams pateikė tvarkingus asmens dokumentus, tačiau lietuviški "DAF" ir puspriekabės dokumentai pasieniečiams iškart sukėlė įtarimų. Netrukus nustatyta, jog tai — klastotės.

  Kalvarijos užkardos pareigūnai netruko išsiaiškinti, kad  2013 metais pagaminti vilkikas ir puspriekabė prieš kelias dienas buvo pavogti Vokietijoje.

  Puspriekabėje buvo gabenamas naujas Vokietijos registracijos numeriais pažymėtas visureigis "Mercedes Benz GL 63 AMG". Pasieniečiai išsiaiškino, kad šis šiemet pagamintas automobilis irgi yra pavogtas Vokietijoje. Jo paieška paskelbta rugsėjo 20-ąją.

  "Šis visureigis yra vienas prabangiausių ir brangiausių automobilių, kuriuos kada nors VSAT pareigūnams yra pavykę išaiškinti", — teigia nuolat vogtus automobilius sulaikantys Kalvarijos pasieniečiai.

  VSAT Varėnos rinktinės pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl dokumentų suklastojimo ir disponavimo klastote, taip pat dėl nusikalstamu būdu gauto turto įgijimo.

  Po apklausos vairuotoją marijampolietį pasieniečiai uždarė į areštinę. Vilkikas su puspriekabe ir visureigis saugomi Kalvarijos užkardoje.

  Temos:
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (376)

  Dar šia tema

  Diplomatu apsimetęs vairuotojas pamėgino patekti į Lietuvą be eilės
  Keturis vietnamiečius nelegaliai gabeno Lenkijos pilietis
  Lietuvis slėpė savo batuose 10 kontrabandinių cigarečių pakelių

  Svarbiausios temos