04:54 2020 Lapkričio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1865
 • RUB90.1119
  Įvykiai
  Gauti trumpą nuorodą
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (369)
  109

  "Geriausias būdas atsikratyti įkalčių — juos sudeginti", — pagalvojo gabenęs cigaretes kontrabandininkas ir padegė savo automobilį "Audi A6".

  VILNIUS, spal 19 — Sputnik. Varėnos rajone Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnų persekiotas automobilis "Audi A6" nuvažiavo nuo kelio ir užsiliepsnojo. Pirminiais duomenimis, transporto priemonė, kuria buvo gabentos kontrabandinės cigaretės, buvo padegta tyčia, praneša VSAT spaudos tarnyba.

  Antradienį vidurdienį Varėnos rajone patruliavę pasieniečiai, tarnybiniu visureigiu "Mitsubishi Pajero", vietiniame kelyje ties Varėnos rajono Dubičių kaimu prasilenkė su įtartinu automobiliu "Audi A6".

  Pasieniečiai spėjo įžiūrėti, jog mašinos salone yra sukrautos kartoninės dėžės, labai panašios į gamyklines cigarečių pakuotes. VSAT pareigūnai transporto priemonę ėmė persekioti visureigiu su įjungtais švyturėliais bei garso signalais.

  Cigarečių pakelis. Archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Илья Питалев

  "Audi A6" vairuotojas tuoj pat padidino greitį ir nurūko Panočių kaimo link. Apie 10 kilometrų mašiną vijęsi pasieniečiai kelis sykius pakartotinai pareikalavo bėglio sustoti, tačiau šis nemažino greičio ir pavojingai manevruodamas neleido jo aplenkti.

  Gaudynės baigėsi miško masyvo žvyrkelyje. Čia "Audi A6" vairuotojas nesuvaldė automobilio ir nuslydo į griovį. Likimo valiai palikta mašina tuoj pat užsiliepsnojo, o sprukti mėginusį pažeidėją pasieniečiai sulaikė netoli įvykio vietos.

  Iš mašinos VSAT pareigūnai dar spėjo ištraukti kelis ryšulius su kontrabandinėmis cigaretėmis.

  Buvo nustatyta, kad prie "Audi A6" vairo sėdėjo 35 metų Varėnos rajono gyventojas. Eismo įvykio metu jis nenukentėjo.

  Liepsnojantį automobilį užgesino pasieniečių į įvykio vietą iškviesta Varėnos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos brigada. Mašina ir dalis kontrabandinių cigarečių krovinio sudegė visiškai.

  Контрабандист сигарет поджег свой автомобиль, чтобы избавиться от улик
  Į įvykio vietą atvyko ugniagesiai gelbėtojai, kurie užgesino ugnį

  Į VSAT pareigūnų rankas pateko 3080 pakelių cigarečių "NZ" ir "Fest", pažymėtų baltarusiškais akcizo mokesčio ženklais. Dalis šių pakuočių taip pat apdegė.

  Pirminiais duomenimis, gaisro židinys buvo automobilio viduje, tad manoma, jog mašiną vairavęs varėniškis įkalčių atsikratyti nusprendė juos padegdamas. Spėjama, kad ugnis sunaikino dar mažiausiai keturias gamyklines baltarusiškų cigarečių pakuotes. Už neteisėtą cigarečių gabedimą vyrui gresia bauda nuo 2896 iki 5792 eurų.

  Контрабандист сигарет поджег свой автомобиль, чтобы избавиться от улик
  Automobilis "Audi A6" sudegė nepataisomai

  Už nepaklusimą sustabdyti transporto priemonę Varėnos rajono gyventojui gali tekti sumokėti nuo 869 iki 1158 eurų siekiančią baudą.

  Iš mašinos ištrauktos cigaretės saugomos Aleksandro Barausko užkardoje.

  Nepataisomai sudegusį ir smėlyje įklimpusį automobilį pasieniečiai mėgino išvilkti traktoriumi, tačiau to padaryti nepavyko. Šiandien į pagalbą VSAT pareigūnai ketina kviestis specialią techniką turinčius girininkus.

  Temos:
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (369)

  Dar šia tema

  Seimas svarsto pataisas dėl akcizų rūkalams didinimo
  Lenkijos nepilnamečiai negali įsigyti elektroninių cigarečių
  Lietuva švenčia Pasaulinę dieną be tabako

  Svarbiausios temos