17:55 2020 Sausio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1108
 • RUB68.2495
  Įvykiai
  Gauti trumpą nuorodą
  Sausio 13-osios byla (79)
  133

  Teismas atsisakė už užstatą paleisti Sausio 13-osios bylos kaltinamąjį Jurijų Melį, nors gynėjai ne kartą užsiminė apie jo sveikatos būklę.

  VILNIUS, gruod 18 — Sputnik. Vilniaus apygardos teismas atsisakė už 50 tūkstančių eurų užstatą į laisvę paleisti kaltinamąjį Sausio 13-osios byloje Jurijų Melį. Rusijos piliečio suėmimas pratęstas dar trims mėnesiams, praneša BNS.

  Teisėja Ainora Kornelija Macevičienė BNS sakė, kad suėmimas pratęstas atsižvelgus, jog nesikeičia nei  pagrindas, nei aplinkybės tokiai kardomajai priemonei taikyti.

  Rusijos pilietis Melis Lietuvoje neturi gyvenamosios vietos. Suimtojo advokatė Galina Kardanovskaja BNS sakė, kad Melis galėtų dėvėti apykoję, kurios pagalba pareigūnai galėtų kontroliuoti jo judėjimą.

  "Jis galėtų gyventi viename iš kambarių trijų kambarių bute, taip pat jis turi galimybę gyventi dalyje privataus namo. Yra variantų. Piniginį užstatą žada surinkti draugai, šeima, yra norinčių jam aukoti. Be to, jis, kaip buvęs karininkas, gauna nemažą pensiją iš Rusijos, todėl jo pragyvenimas Lietuvoje yra užtikrintas. Jis disciplinuotas ir nori dalyvauti procese", — BNS sakė kaltinamojo gynėja Kardanovskaja.

  Kitų metų kovą sukaks treji metai, kai Rusijos pilietis laikomas už grotų Lietuvoje. Melis buvo sulaikytas 2014 metų kovo 12-osios vakarą Lietuvoje, Panemunės pasienio kontrolės punkte su Rusijos Karaliaučiaus kraštu.

  Per tą laiką, kol buvo suimtas, advokatai daug kartų rašė skundus aukštesnės instancijos teismui, tačiau nutartys dėl suėmimo pratęsimo būdavo paliktos galioti.

  Melis Sausio 13-osios byloje kaltinamas padaręs nusikaltimus žmoniškumui ir karo nusikaltimus.

  Rusijos pilietis pripažįsta, kad 1991 metų sausį buvo viename iš tankų sovietams šturmuojant Vilniaus televizijos bokštą.

  Sausio 13-osios byla: 60 kaltinamųjų ir virš 700 bylos tomų

  Vilniaus apygardos teismui Sausio 13-osios byla perduota pernai rugpjūčio 31 dieną. Ji nagrinėjama su pertraukomis, artimiausi posėdžiai vyks sausį.

  Rusijos Valstybės Dūmos posėdis. Archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владимир Федоренко

  Sausio 13-osios byloje dėl karo nusikaltimų ir nusikaltimų žmoniškumui teisiama daugiau nei 60 kaltinamųjų, dauguma iš jų teisiami už akių, nes slapstosi Rusijoje arba Baltarusijoje. Teismo posėdžiuose dalyvauja tik du kaltinamieji — Melis ir Genadijus Ivanovas. Pastarasis turi leidimą gyventi Lietuvoje ir nuosprendžio laukia laisvėje.

  Ši byla savo apimtimi ir kaltinamųjų skaičiumi yra viena didžiausių baudžiamųjų bylų nepriklausomos Lietuvos teismų istorijoje. Nukentėjusiųjų šioje byloje — beveik 500, liudytojų — apie 1 tūkstantį. Bylą sudaro 709 tomai, iš jų vien kaltinamasis aktas — 13 tomų.

  1991 metų sausio 13-osios naktį Sovietų sąjungos kariniams daliniams šturmuojant Vilniaus televizijos bokštą bei Radijo ir televizijos komiteto pastatą žuvo 14 žmonių.

  Temos:
  Sausio 13-osios byla (79)

  Dar šia tema

  Vilniaus teismas grįžta prie Sausio 13-osios bylos
  Rusija Sausio 13-osios bylos teismo procesą pavadino šališku
  Teismas paskelbė dviejų mėnesių pertrauką Sausio 13-osios byloje
  Tegai:
  Sauslio 13-osios byla, teismas, Vilniaus apygardos teismas, Jurijus Melis, Lietuva, Vilnius

  Svarbiausios temos