20:02 2019 Birželio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1265
 • RUB72.3880
  Vilniaus oro uostas. Archyvinė nuotrauka

  Lietuviu apsimetęs ukrainietis Kūčių naktį praleido už grotų

  © Photo: Ryanair skrydžiai
  Įvykiai
  Gauti trumpą nuorodą
  Po lėktuvo sparnu: Lietuvos oro uostai (69)
  10711

  Vilniaus oro uosto pasieniečiai neįsileido Prancūzijos policininkų atskraidinto vyro.

  VILNIUS, gruod 25 — Sputnik. Lietuvos pasieniečiai neįsileido šeštadienio vakarą į Lietuvą Prancūzijos policininkų atskraidinto vyro, kuris naudojosi suklastota lietuviška tapatybės kortele, paneša BNS.

  "Į Vilniaus oro uostą per Rygą iš Paryžiaus dviejų policijos pareigūnų atskraidintas vyras turėjo lietuvišką asmens tapatybės kortelę. Prancūzijoje sulaikytą vyrą teisėsaugininkai nusprendė atkonvojuoti į Lietuvą", —  pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba.

  Vilniaus oro uosto pasieniečiai iškart pastebėjo, kad esą 54-erių Lietuvos piliečiui išduota asmens tapatybės kortelė yra suklastota. Apklausos metu atskraidintas vyras, nemokantis lietuviškai, prisistatė esąs to pat amžiaus Ukrainos piliečiu. Kitų dokumentų jis neturėjo.

  Pasieniečiai atsisakė šį asmenį įsileisti į Lietuvą ir uždarė į Vilniaus oro uosto užkardos laikino sulaikymo patalpą. Ten jis praleido Kūčių naktį. Prancūzijos policininkai nakčiai iš oro uosto išvyko nakvoti į viešbutį Vilniuje.

  Klastota tapatybės kortelė paimta ir saugoma Vilniaus oro uosto užkardoje.

  Numatoma, kad Prancūzijos pareigūnai su į Lietuvą neįleistu asmeniu sekmadienį popiet iš Vilniaus per Rygą grįš atgal į Prancūziją.

  Panašaus atvejo būta ir prieš tris savaites. Tada į Palangos oro uostą keturi Jungtinės Karalystės pareigūnai iš Londono atlydėjo vyrą, kurio pasieniečiai irgi neįsileido į Lietuvą. Jis buvo sulaikytas Jungtinėje Karalystėje ir teisėsaugos pareigūnams prisistatė Klaipėdoje gyvenančiu lietuviu. Tai patvirtinančių dokumentų vyras neturėjo.

  Palangos užkardos pasieniečiai nustatė, kad duomenų apie tokį asmenį nėra. Apklausos metu rusiškai kalbantis vyras pareigūnams nebeįrodinėjo esąs lietuvis. Jis teigė esantis rusas ir jokių sąsajų su Lietuva neturintis.

  Šį vyrą pasieniečiai iš Lietuvos išsiuntė atgal į Londoną. Kartu išvyko ir jį lydėję keturi pareigūnai britai.

  Temos:
  Po lėktuvo sparnu: Lietuvos oro uostai (69)

  Dar šia tema

  Vilniaus oro uoste dvi dienas bus tikrinami Šengeno šalių piliečių dokumentai
  Jauniems Latvijos nepiliečiams prieš vykstant į Rusiją teks gauti vizą
  Tegai:
  suklastotas dokumentas, Vilniaus oro uostas, Lietuva

  Svarbiausios temos