00:09 2020 Liepos 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1342
 • RUB80.0425
  Įvykiai
  Gauti trumpą nuorodą
  100

  Piktnaudžiaudami tarnybine padėtimi du pasieniečiai ir muitininkas talkininkavo Kirgizijos ir Tadžikijos piliečiams gyventi ir dirbti Lietuvoje su suklastotais išvykimo ir atvykimo spaudais.

  VILNIUS, gruod 28 — Sputnik. Po pusmetį trukusio tyrimo Pagėgių rinktinės pasieniečiai demaskavo nusikalstamą  trečiųjų užsienio šalių ir Lietuvos piliečių grupuotę, kuri vykdė ilgalaikę neteisėtą veiklą Lietuvoje. Joje ilgiau nei leistina užsibūti užsieniečiams padėjo, įtariama, ir trys pareigūnai, o įtarimai iš viso pareikšti 18 asmenų, praneša BNS.

  Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių rinktinės Ikiteisminio tyrimo skyriuje pradėtas ir šiuo metu atliekamas didelės apimties ikiteisminis tyrimas dėl valstybės tarnautojų papirkimo, valstybės tarnautojų piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, užsienio šalių piliečių asmens dokumentų klastojimo, Lietuvoje neteisėtai esančių trečiųjų užsienio šalių piliečių nelegalaus darbo.

  Иностранцы незаконно проживали в Литве
  Paimti daiktai ir dokumentai

  Šiuo metu įtarimai pagal įvairius Baudžiamojo kodekso straipsnius pareikšti 18 asmenų, iš jų 11 yra Kirgizijos, du Tadžikijos ir penki Lietuvos piliečiai. Tyrimo metu buvo atliktos aštuonios kratos. Taip pat nustatyti ir buvo sulaikyti du pasieniečiai bei muitininkas, piktnaudžiavę tarnyba.

  VSAT Pagėgių rinktinės pasieniečiai šių metų viduryje gavo pirminės žvalgybinės informacijos, kad į Lietuvą atvykstantys ir bandantys joje įsidarbinti trečiųjų užsienio šalių  (dažniausiai Tadžikijos ir Kirgizijos) piliečiai pažeidinėja Užsieniečių teisinės padėties įstatymą. Pagal jį  užsienietis, turintis galiojančią Šengeno vizą, gali atvykti į Lietuvą  ir būti  vizoje nurodytą laiką, bet jo buvimas Lietuvoje ir kitose Šengeno valstybėse negali trukti ilgiau negu 90 dienų per 180 dienų laikotarpį.

  Иностранцы незаконно проживали в Литве
  Neteisėtai gyvenančių Lietuvoje užsieniečių pasai ir pinigai

  Pasieniečių kriminalinės žvalgybos pareigūnai išsiaiškino, kad trečiųjų šalių piliečiai, įvairiais būdais užsienio piliečių pasuose klastodami  išvykimo ir atvykimo spaudus, neteisėtai gyvena ir dirba Lietuvoje.

  Per gana trumpą laiką VSAT Pagėgių rinktinės Kriminalinės žvalgybos skyriaus  pareigūnams, bendradarbiaujant su kolegomis iš VSAT Varėnos rinktinės Imuniteto poskyrio, pavyko surinkti užtektinai duomenų ne tik apie šių užsieniečių neteisėtas veikas. VSAT pareigūnai nustatė ir, įtariama, jiems talkininkavusius du Pagėgių rinktinės Kybartų užkardos pasieniečius bei Kauno teritorinės muitinės pareigūną, kurie piktnaudžiavo tarnybine padėtimi už atlygį.

  Dar šia tema

  Nelegalų siaubas: tarnybinė aviganė Dora susekė 17 migrantų
  Kalėdinė dovana pabėgėlių vaikams — spalvingos lietuviškos knygelės
  Į Lietuvą — dirbti: 54% išduodamų leidimų gyventi gauna darbo migrantai
  Tegai:
  užsieniečiai, Šengenas, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT), Lietuva

  Svarbiausios temos