02:29 2020 Birželio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1250
 • RUB77.8132
  Įvykiai
  Gauti trumpą nuorodą
  33

  Ūkininko radiniai yra nuo Antrojo pasaulinio karo užsilikusi rankinė granata ir artilerijos sviedinys

  VILNIUS, spalio 18 — Sputnik. Pasienyje su Rusija ūkininkas aptiko karo laikų granatą ir artilerijos sviedinį, praneša Valstybės sienos apsugos tarnyba.

  Antradienio pavakarę VSAT Pagėgių rinktinės Kybartų  užkardos pareigūnams paskambino ūkininkas. Jis pranešė, kad Vilkaviškio rajone, prie Bajorų ir Stanaičių kaimų ribos, dirbamuose laukuose, aptiko į sprogmenis panašius daiktus. Ši vieta yra prie valstybės sienos su Rusija.

  Atskubėję pasieniečiai apie radinius informavo kompetentingas žinybas. Prie sprogmenų Kybartų užkardos pasieniečiai ir policijos pareigūnai organizavo įvykio vietos apsaugą.

  Po trijų valandų atvykę Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono išminuotojai nustatė, jog ūkininko radiniai yra nuo Antrojo pasaulinio karo užsilikusi rankinė granata ir artilerijos sviedinys. Kariškiai, įvertinę aprūdijusių sprogmenų būklę kaip pavojingą, jau sutemus juos sunaikino vietoje.

  Šiemet tai buvo jau devynioliktas toks atvejis, kai panašiomis aplinkybėmis pasieniečiams teko saugoti aptiktus karo laikų sprogmenis ir kviesti išminuotojus. Dažniausiai tai nutiko Lietuvos pasienyje su Rusija — 16 atvejų. 2 kartus apsaugos teko imtis Pakrančių apsaugos rinktinės pasieniečiams, kartą — sieną su Baltarusija saugantiems Ignalinos pasieniečiams.

  Pernai tokių įvykių buvo 23. Iš jų 14 kartų pavojingi sprogmenys buvo rasti pasienyje su Rusija, 4 kartus — pasienyje su Baltarusija, 3 kartus — šalies viduje ir dusyk — pajūryje.

  Dar šia tema

  Pasienyje su Rusija rasta karo laikų minosvaidžio mina
  Pasienyje su Rusija rastas karo laikų artilerijos sviedinys
  Pasieniečiai šalia sienos su Rusija surado karo laikų granatą ir miną
  Vietoj žuvies — karo laikų artilerijos sviedinys
  Tegai:
  artilerijos sviedinys, granata, Rusija

  Svarbiausios temos